Jarouškovi na pomůcky pro cvičení i odpočinek

Obrázek příběhu
Přispívali jste na

tři zdravotní míče a polohovací kompenzační pomůcku, tzv. hada

Obrázek daru
Bc. Pavlína  Rejlková
Patron příběhu

Bc. Pavlína Rejlková

poradkyně rané péče

Komentář patrona

Do rodiny malého Jardy jezdím od dubna roku 2019. Společně s jeho maminkou probíráme, jak bychom ho mohly co nejvíce podpořit ve vývoji. Jarda je chlapec, který trpí metabolickou poruchou a řadou dalších zdravotních obtíží a komplikací, v jejichž důsledku je jeho celkový vývoj opožděný. Příčinu některých nemocí rodina zatím nezná. Rodiče se nyní zaměřují především na podporu v oblasti hrubé motoriky. Pravidelně tak s Jardou cvičí a dojíždí na fyzioterapii. Je však potřeba s ním pracovat formou hry. Jardovo tělo totiž neakceptuje řízené cviky, které u něj v minulosti vyvolávaly epileptické záchvaty. Jarda je pozitivní a milý chlapec, je rád ve společnosti svých nejbližších. Pokud je správně motivovaný, pohybuje se lezením a má obrovskou radost, když se dostane za tím, co si vyhlédne. Pro podporu hrubé motoriky jsme během konzultací využívali různé polohovací pomůcky, které Jarda překonával, přelézal, a dostával se tak sám i do vyšších poloh. Nejvíce se osvědčil polohovací had a rehabilitační oválný míč, proto by mu rodiče tyto pomůcky rádi pořídili domů. Péče o Jardu je však finančně náročná a rodina zatím nepobírá příspěvek na péči. Proto prosí o příspěvek na tyto pomůcky Patrona dětí. Míče i polohovací had budou mít v rodině dvojí uplatnění – Jarda bude díky nim posilovat své oslabené tělo a zároveň je využívat k relaxaci a odpočinku, což také velmi potřebuje.

Společně jsme vybrali
celou částku 3,831 Kč

Děkujeme všem!

Sdílet příběh:

Maminka vypráví příběh svého postiženého synka

Dvouletý Jaroušek je náš malý průzkumník. Rád zkoumá okolní svět z pohodlí svého kočárku a nejšťastnější je v přírodě. A když zrovna není počasí na výletování, hraje si se svojí oblíbenou zvukovou hračkou.

Na první pohled vypadá jako šťastný a spokojený kluk, bohužel tomu tak ale vždycky není. Jarouška totiž trápí svalová hypotonie (ochablost), jejíž příčinou je neurologická porucha. Malý smíšek má také nebezpečnou formu epilepsie, tzv. Westův syndrom, a přesně neurčenou metabolickou poruchu.

Jarouškovo tělo funguje podobně jako tělo hadrové panenky, přesto díky pravidelnému cvičení a rehabilitování vidíme první úspěchy. Dnes už dokáže lézt a zvedá se do vysokého kleku. Zatím však nemluví a jeho psychomotorický vývoj je zhruba o dva roky opožděný. Přesto s manželem děláme, co je v našich silách, aby jeho vývoj neustal. Vozíme ho na ergoterapie a rehabilitace, navštěvujeme logopeda a pravidelně docházíme k lékařům. Vyzkoušeli jsme také cvičení na zdravotních míčích, které Jarouška moc bavilo. Proto bychom mu chtěli tři míče různých velikostí pořídit i domů.

Všechno rehabilitování a cvičení však Jarouška hodně vyčerpává a fyzioterapeuti mi neustále zdůrazňují, že stejně jako cvičení je důležitý i odpočinek. K tomu výborně slouží speciální polohovací pomůcka, který vypadá jako had. Při kontaktu s ní se Jaroušek hezky uvolní a cítí se spokojený. Protože však s manželem vychováváme 5 dětí, nemůžeme si nákup hada ani míčů dovolit. Proto moc prosíme o pomoc vás.

Na pomoc dětem putuje vždy 100 %
částky, kterou darujete.

Aktuálně čekají na vaši pomoc

Vyberte kraj na mapě