Jarušce na školní výbavu pro prvňáčka

Obrázek příběhu
Přispívali jste na

školní výbavu pro prvňáčka (aktovka, penál, cvičební úbor, cvičky, složky na písmenka a čísla, výtvarné potřeby, pytlík na výtvarné potřeby, pytlík na cvičební úbor, sada obalů); dar zajišťuje Sevt.cz

Obrázek daru
Mgr. Barbora  Pavlíková
Patron příběhu

Mgr. Barbora Pavlíková

terénní sociální pracovnice

Komentář patrona

Jaruška je jedním z deseti sourozenců, o které rodiče pečují. Maminka je prakticky celý život na rodičovské dovolené a tatínek pracuje někdy brigádně, někdy má klasický zaměstnanecký poměr. Na začátku tohoto roku rodiče vyřešili bydlení, kdy se přestěhovali z ubytovny pro sociálně slabé do rodinného domu, který mají pronajatý. Dům si postupně zvelebují, jsou však limitováni financemi. Splácí také velké dluhy. O své děti pečují, jak nejlépe umí, přesto je nutný dohled OSPOD a podpora terénní sociální služby. Rodiče spolupracují dobře a snaží se odstranit nedostatky, které se v péči o děti občas vyskytují. Jaruška se v září chystá do 1. třídy, bude to však už její druhý nástup. Do 1. třídy se totiž vydala už loni, na školu ale nebyla připravená. Nesoustředila se, byla hravá, neměla některé nutné základy pro úspěšné zvládnutí 1. třídy. Byla tedy vrácena zpět do mateřské školy. Pokud by Jaruška díky dárcům Patrona dětí získala potřebné školní pomůcky, bylo by to poprvé, kdy by měla něco nového. Jaruška totiž věci spíše dědí po starších sourozencích. Jak ji znám, tak by se těšila do školy už jen pro to, aby ukázala krásnou aktovku a k tomu ladící pouzdro s pytlíkem. I to, že má veškerou výbavu hned z kraje školního roku, pro ni bude zcela nové. Rodina má totiž s novým školním rokem hodně výdajů, a tak se některé věci dokupují až později. Pojďme Jarušce společně pomoci.

Společně jsme vybrali
celou částku 5,139 Kč

Děkujeme všem!

Sdílet příběh:

Maminka vypráví příběh Jarušky, která se chystá do 1. třídy

S manželem vychováváme celkem 10 dětí. Jedním z nich je i naše sedmiletá Jaruška, která v září nastoupí do 1. třídy. Rádi bychom jí s manželem pořídili veškerou potřebnou školní výbavu, v našem rodinném rozpočtu na to ale nezbývají peníze. Začátek školního roku je pro nás navíc vždycky finančně náročný, protože pořídit našim školou povinným dětem školní potřeby stojí tisíce.

Celá naše rodina bydlí v pronajatém domě, kam jsme se přestěhovali z ubytovny. Náš nový domov si postupně zútulňujeme, protože ale nemáme peněz nazbyt, jde to pomalu. Já jsem momentálně na rodičovské dovolené a manžel pracuje. Základní potřeby dětí dokážeme zabezpečit, jakýkoli výdaj navíc je však pro nás velkou komplikací. Proto vás nyní prosím o pomoc s pořízením školní výbavy pro naši Jarušku. Tentokrát sami všechno uhradit nedokážeme.

Na pomoc dětem putuje vždy 100 %
částky, kterou darujete.

Aktuálně čekají na vaši pomoc

Vyberte kraj na mapě