Jezdecký kroužek a tábor pro Káťu

Obrázek příběhu
Přispívali jste na

kroužek jízdy na koni po dobu tří měsíců a tábor s koňmi

Obrázek daru
Miroslava  Skřivanová
Patron příběhu

Miroslava Skřivanová

vedoucí kroužku jízdy na koni

Komentář patrona

Káťa je přátelská a komunikativní dívka, která pravidelně dochází na moji výuku jízdy na koni. Bohužel, situace v její rodině není veselá. Maminka je sama na 4 děti a scházejí jí peníze na úhradu jezdeckého kroužku a tábora s koňmi pro Káťu. Té však výuka jízdy na koních a kontakt s nimi přináší radost a navíc ji to obohacuje v oblasti komunikace, soustředění, zodpovědnosti a empatie. Maminka se proto rozhodla zkusit své štěstí a požádat o pomoc s financováním tábora i kroužku Patrona dětí.

Společně jsme vybrali
celou částku 10,100 Kč

Děkujeme všem!

Sdílet příběh:

Příběh Káti, která ze všeho nejvíc na světě miluje koně.

Dvanáctiletá Káťa ze všeho nejvíc miluje koně. Jízda na koni je pro ni terapií, která jí ulevuje od všeho, co ji trápí a s čím si neví rady. Jakmile vejde do stájí a začne se starat o koně, promění se přímo před očima. S dívky, která je ve svém životě nešťastná, se najednou stane úplně jiná osoba – září, usmívá se a všechny starosti jsou rázem pryč. Kroužek jízdy na koni, kam pravidelně dochází, je pro ni časem, kdy jí v životě vůbec nic nechybí. Ráda by proto v létě jela na tábor s koňmi a příští školní rok znovu naskočila do svého oblíbeného kroužku. Bohužel ale hrozí, že se ani jedno z toho nestane.

Káťa bydlí se svojí maminkou a třemi sourozenci. Její otec s nimi už třetím rokem není a Káťa je za to ráda. Když s nimi ještě žil, byla ona i její sourozenci svědky domácího násilí. Mamince bohužel pár let trvalo, než s tím šla na policii, a Káťa se s tím stále vyrovnává. Dnes má se svým otcem hodně komplikovaný vztah.

Maminka se snaží, aby dětem nic nechybělo, není to však pro ni snadné. Zatím se jí nedaří najít si práci, a i když otec dětí posílá výživné, finančně na tom není dobře. Momentálně si tak nemůže dovolit uhradit ani tábor, ani jezdecký kroužek na příští rok. Pro Káťu je ale čas strávený u koní nesmírně důležitý. Ve škole se kvůli ADHD a poruše pozornosti nevydrží soustředit a nechce spolupracovat se svojí asistentkou, bez které se však ve výuce neobejde. Ve stájích je ale pozorná, spolupracující a vstřícná. Když doma nebo ve škole cítí velký přetlak a má pocit, že už to nevydrží, řeže se do rukou nebo do nohou. U koní žádné takové přetlaky necítí.

Pojďme proto mamince pomoci s financováním tábora i kroužku. Káťa našla v práci s koňmi smysl života a její milovaná zvířata jí dávají sílu ráno vstát a čelit všem svým démonům.

P. S. Jméno dítěte v příběhu bylo změněno. Děkujeme za pochopení.

Na pomoc dětem putuje vždy 100 %
částky, kterou darujete.

Aktuálně čekají na vaši pomoc

Vyberte kraj na mapě