Jindříškovi s Downovým syndromem na ergoterapii

Obrázek příběhu
Přispívali jste na

ergoterapii; dar zajišťuje Centrum dětské ergoterapie PLAY SI

Obrázek daru
Mgr. Eliška  Haškovcová
Patron příběhu

Mgr. Eliška Haškovcová

ergoterapeutka

Komentář patrona

S Jindříškem pracuji jako ergoterapeutka v rámci terapie Senzorické integrace. Tento přístup Jindříška velmi baví a pro rozvoj všech oblastí jeho psychomotorického vývoje je velmi prospěšný. Jindříšek se narodil s Downovým syndromem. Má velké obtíže v nácviku nových motorických dovedností, což mu ztěžuje těžší trupová hypotonie, slabá koordinace v pohybových činnostech a rychlá unavitelnost. Jindříšek má moc rád pohyb, který ale zatím neumí „ekonomicky“ využívat, takže ho to stojí velké množství energie. Cílem terapií v Centru dětské ergoterapie PLAY SI je naučit ho se svým tělem lépe pracovat, lépe ho vnímat a zlepšit motorické plánování u jednotlivých aktivit. Když se mu podaří získat kontrolu nad pohybem a svým tělem, podaří se mu zlepšit i jemná motorika a pozornost. Hlavním cílem terapií je však pomoci Jindříškovi být více soběstačný v běžných denních aktivitách a zlepšit motorické a kognitivní dovednosti na takovou úroveň, aby si mohl hrát stejně jako jeho vrstevníci.

Společně jsme vybrali
celou částku 12,800 Kč

Děkujeme všem!

Sdílet příběh:

Maminka vypráví příběh svého Jindříška

Šestiletý Jindříšek se narodil s Downovým syndromem. Je to náš usměvavý chlapeček, který je rád ve společnosti ostatních dětí. Moc si to proto užívá ve školce, kde má k sobě svého asistenta. Jindříška baví tancování a zpívání se znakováním, rád také hraje fotbal. Než se však něco naučí, chvíli mu to trvá. Každou činnost musíme pořád dokola opakovat, aby si ji opravdu vštípil. Jinak je to ale náš šikula.

Neustále také hledáme terapie, které nabízí přirozený pohyb. Jindříšek totiž trpí svalovou ochablostí, tzv. hypotonií, takže musí hodně cvičit. Pravidelně tak jezdí na koni v rámci hipoterapie, kterou si nesmírně užívá, a v létě spolu chodíme plavat. Docházíme také na specializované rehabilitace, zatím však bohužel bez většího úspěchu. Jemnou motoriku potom trénujeme na jednoduchých skládačkách a legu. Jindříšek i navzdory svým omezením pohyb miluje, rychle se však unaví.

Velkým přínosem jsou pro něj ergoterapie, konkrétně metoda Senzomotorické integrace, po jejímž absolvování je Jindra mnohem stabilnější. S ergoterapeutkou navíc výborně spolupracuje a z nabízených aktivit v rámci terapie má radost. Pojišťovna však tyto terapie neproplácí, proto jsme se obrátili s žádostí o příspěvek na Patrona dětí. Naše rodina totiž žije jen z manželova platu, protože já jsem doma a pečuji o Jindříška. S manželem vychováváme ještě staršího syna. Financování ergoterapií je tak nad naše finanční možnosti.

Na pomoc dětem putuje vždy 100 %
částky, kterou darujete.

Aktuálně čekají na vaši pomoc

Vyberte kraj na mapě