Jiříkovi na dioptrické brýle

Obrázek příběhu
Přispívali jste na

dioptrické brýle

Obrázek daru
Iveta Nejtková
Patron příběhu

Iveta Nejtková

předsedkyně spolku Daveláček

Komentář patrona

Jiříkově rodině dlouhodobě pomáháme v rámci činnosti našeho spolku Daveláček. Jiřík žije s nemocným, invalidním tatínkem a maminkou, která o něj pečuje v maličkém, ne příliš standardním bytě. Jde o sociálně slabou rodinu žijící v chudobě. Díky naší terénní práci jsme v Jiříkových 5 letech zjistili, že má problém s očima. Nakonec se ukázalo, že je krátkozraký a potřebuje 9 dioptrií. Bohužel, rodina je odkázána pouze na státní příspěvky a tak moc peněz na brýle nezbývá. Rodiče mu proto pořídili ty nejlevnější, které se ale záhy rozbily. Dle optika jsou již neopravitelné, tak je potřeba pořídit mu nové, odolnější. Rodiče na ně však nemají finanční rezervy. Jiřík ale bez brýlí téměř nic nevidí, jsou pro něj nezbytným každodenním pomocníkem, bez kterého by jen těžko existoval. Proto vás moc prosím o pomoc a ze srdce děkuji všem, kteří pomohou.

Společně jsme vybrali
celou částku 5,668 Kč

Děkujeme všem!

Sdílet příběh:

Příběh Jiříka, který bez brýlí nic nevidí

Šestiletý Jiřík je šikovný kluk, který se neobejde bez silných brýlí. Bylo mu naměřeno 9 dioptrií, což je opravdu hodně. Bez brýlí toho tak moc nevidí. Ty, které už nějaký čas nosí, se mu ale rozbily a nedají se opravit. Jeho rodiče si však nemohou dovolit koupit mu nové.

Jiříkova rodina se pohybuje na hranici chudoby. Maminka pečuje o nemohoucího tatínka, který přišel o nohu, rodina navíc splácí dluhy z minulosti. Žijí z jednoho důchodu, který na vše potřebné nestačí.

Jiřík je aktivní kluk, rád běhá a skáče. Potřebuje proto brýle, které něco vydrží. Pojďme mu s jejich pořízením pomoci. Bez nich toho ze světa moc neuvidí.

Na pomoc dětem putuje vždy 100 %
částky, kterou darujete.

Aktuálně čekají na vaši pomoc

Vyberte kraj na mapě