Jiřince a Karolínce na pořádnou postel a stůl

Obrázek příběhu
Přispívali jste na

patrovou postel, 2 matrace a 2 psací stoly; dar zajišťuje Maxmax.cz

Obrázek daru
Venuše  Havlíková
Patron příběhu

Venuše Havlíková

poradce

Komentář patrona

Maminka dvojčat je účastnicí v našem projektu Práce a rodina, kde ji podporuji a pomáhám s tím, s čím je aktuálně potřeba. Její rodinnou situaci tak znám velmi dobře. Maminka se stará o své 3 děti převážně sama. Žijí velmi prostě, protože maminka není plně finančně zajištěna. Dívky momentálně spí na staré posteli, mají jen jeden malý psací stůl. Pokud by se podařilo vybrat dostatek finančních prostředků na nákup palandy, měly by dívky na spaní zdravější a kvalitnější postele a zároveň by se v pokoji vytvořilo více prostoru pro hraní a učení. Vešel by se tam také ještě jeden psací stůl. Protože bych jim ráda pomohla zlepšit jejich současnou situaci, rozhodla jsem se stát patronkou jejich příběhu.

Společně jsme vybrali
celou částku 12,529 Kč

Děkujeme všem!

Sdílet příběh:

Příběh dvojčat, která nemají vlastní postele

Jiřinka a Karolínka jsou devítiletá dvojčata, která bydlí s mamkou a sedmnáctiletou sestrou v pronajatém bytě. Otec se o své dcerky nezajímá, nestýká se s nimi, výživné neposílá.

I když teď maminka nastoupila do nové práce, není v jejích finančních možnostech dopřát dvojčatům vše, co potřebují. Nejvíce ji trápí to, že děvčata nemají vlastní postele. Zatím spí společně na staré manželské posteli, kde postrádají vlastní soukromí. V pokoji také mají jen jeden starý psací stůl, u kterého se při vypracovávání úkolů střídají.

Jiřinka s Karolínkou jsou hodné holky, které touží po tom mít v pokoji místečko jenom pro sebe. Každý den spolu tráví většinu času a občas by se každá ráda schovala do svého koutku, kde by si mohla číst, hrát nebo prostě jenom přemýšlet. Patrová postel by byla skvělým řešením. Holky by konečně měly vlastní postele a navíc by se jim do pokoje vešly dva psací stoly, které si moc přejí. Každá by tak měla klid a místo na učení, což zatím postrádají.

Maminka, která jim postele ani stoly koupit nemůže, se rozhodla požádat o pomoc Patrona dětí. Pomůžeme?

Na pomoc dětem putuje vždy 100 %
částky, kterou darujete.

Aktuálně čekají na vaši pomoc

Vyberte kraj na mapě