Jirkovi na dioptrické brýle

Obrázek příběhu
Přispívali jste na

dioptrické brýle

Obrázek daru
Tereza  Povolná
Patron příběhu

Tereza Povolná

terénní sociální pracovnice

Komentář patrona

Jirka je třináctiletý chlapec, kterého má v péči jeho sestra. Důvodem Jirkova odebrání z péče matky bylo její dlouhodobé a nadměrné užívání alkoholu. V létě loňského roku se Jirkově sestře podařilo získat brášku do pěstounské péče, kvůli čekání na nabytí právní moci rozsudku jí však stále není vyplácena podpora ze strany státu. Jirka je skromný a pohodový kluk, své sestře je vděčný za to, že u ní může zůstat. Ta sebe i Jirku živí z brigád, sama totiž ještě studuje. Vzhledem k tomu, že matka dlouhodobě zanedbávala péči o Jirkův zdravotní stav, vyvstala nyní akutní potřeba pořídit mu nové dioptrické brýle. Protože na ně ale jeho sestra nemá dostatek peněz, obrací se s žádostí o pomoc na vás.

Společně jsme vybrali
celou částku 2,130 Kč

Děkujeme všem!

Sdílet příběh:

Příběh Jirky a jeho starší sestry, která ho má v pěstounské péči

Jmenuji se Petra a od srpna roku 2019 pečuji o svého třináctiletého brášku Jirku. Naše matka bohužel dlouhodobě péči o Jirku nezvládala, a tak v listopadu soud rozhodl o jeho svěření do mé pěstounské péče. Zatím však stále čekám na finanční podporu od státu, která se k tomuto rozhodnutí váže.

Já sama ještě studuji a snažím se sebe i brášku zaopatřit s pomocí výdělků z brigád. I přesto, že je to někdy hodně těžké, jsem moc ráda, že mám Jirku u sebe. Skvěle spolu vycházíme a je u mě viditelně klidnější. Jen je to finančně dost náročné.

Jirka nedávno podstoupil vyšetření u očního lékaře, který odhalil, že se bráškův zrak výrazně zhoršil. Musím mu tak pořídit nové brýle, na ty však nemám dostatek peněz. Naštěstí jsem se dozvěděla o Patronovi dětí a rozhodla se jeho prostřednictvím požádat o pomoc. Budu vám vděčná za jakýkoli příspěvek na brýle, jež Jirka opravdu nutně potřebuje.

P. S. Naše jména v příběhu nejsou skutečná. Náš příběh ale skutečný je.

Na pomoc dětem putuje vždy 100 %
částky, kterou darujete.

Aktuálně čekají na vaši pomoc

Vyberte kraj na mapě