společně za lepší
dětství

Znáte dítě, které potřebuje pomoci?
Přidejte jeho příběh.

+
Moje zóna

Jirkovi na speciální židli

Zpětná vazba

Pomohli jste Jirkovi pořídit užitečnou pomůcku!

Krásný den, Jménem Jirky i projektu Patron dětí bychom Vám rádi ještě jednou poděkovali za Váš finanční dar na pomoc příběhu: Jirkovi na speciální židli.

Číst dále ⟶
Přispívali jste na

toaletní a koupelnovou židli Flamingo; dar zajišťuje REHA 2015, s.r.o.

Ing. Stanislav  Mužík
Patron příběhu

Ing. Stanislav Mužík

rodinný přítel

Komentář patrona

S Jirkovým tatínkem a maminkou jsme kamarádi od střední školy. Byl jsem jim svědkem na svatbě a po narození dvojčat Jirky a Dagmarky jsem dostal jejich důvěru a stal se kmotrem dětí. Jirka je po dětské mozkové obrně, má spastickou kvadruparézu (postižení všech 4 končetin). Je na vozíčku a potřebuje péči ve dne v noci. Díky zájmu a práci celé rodiny se mu však daří žít svým způsobem kvalitní život. Účastní se všech činností doma, na zahradě i ve škole, v lázních, v bazénu, na procházkách a výletech s celou rodinou a přáteli. I přes své postižení překvapuje svou dobrou náladou a nakažlivým smíchem. V pracovní dny se o něj stará především maminka. V průběhu školního roku Jirku vozí do speciální školy, protože je rád ve společnosti dětí a dosahuje velmi pěkných výsledků. Prostřednictvím speciální toaletní sedačky, ve které je Jirka upevněný, ho rodiče naučili vykonávat základní toaletní potřeby v soukromí. Jirka se bez ní neobejde ani při pravidelném mytí. Taková židlička však stojí více než 50 000 korun, které nyní rodina nemá. Pojďme jim společně pomoci.

Společně jsme vybrali
celou částku 54,211 Kč

Děkujeme všem!

Sdílet příběh:

Příběh Jirky, který je i přes svůj hendikep veselým a šťastným klukem

Jirka je patnáctiletý kluk, který bydlí se svými rodiči a sestřičkou-dvojčetem v rodinném domku. Chodí do 7. třídy speciální školy, kam ho mamka každý den vozí. Líbí se mu tam, mezi dětmi a svými učiteli je rád. Jirkova sestřička se chystá na konzervatoř, kde bude studovat hru na housle, a Jirka moc rád poslouchá, když hraje. Je to velmi pozorný posluchač.

Jirka se narodil jako zdravé dítě, bohužel ho však řízením osudu potkalo poporodní krvácení do mozku. V důsledku toho se u něj rozvinula dětská mozková obrna s postižením všech čtyř končetin. Jirka se dnes pohybuje na vozíčku, nechodí ani nestojí, nesedí, nemluví, sám se nenají. Rodiče s Jirkou pravidelně cvičí a samozřejmě jezdí do lázní.

K různým činnostem, zejména co se hygieny týče, Jirka používá speciální koupelnovou židličku. Bez ní se už neobejde. Se stávající židličkou je rodina spokojená, Jirka z ní však vyrostl. Proto by mu rodiče rádi koupili stejnou židličku, ale v co největší možné velikosti. Pojišťovna jim na ni přispěje 4 000 korun, zbytek si musí uhradit sami. I když tatínek pracuje, aby rodinu finančně zabezpečil, na židličku v tuhle chvíli peníze nemají. Proto rodina žádá o pomoc Patrona dětí.

Na pomoc dětem putuje vždy 100 %
z částky, kterou darujete.

Vždy vám pošleme zprávu, až dar předáme dítěti.

Aktuálně čekají na vaši pomoc

Zdravotní pomůcky
Zbývá 7 dní
Aby se nemocné Elence lépe dýchalo
26,132 Kč
Cílová částka 32,081 Kč
Podpořit příběh
Zdravotní pomůcky
Zbývá 11 dní
Zdravotní pomůcky
Zbývá 13 dní