společně za lepší dětství

Znáte dítě, které potřebuje pomoci?
Přidejte jeho příběh.

+

Jirkovi na speciální židli

Přispět můžete na

toaletní a koupelnovou židli Flamingo; dar zajišťuje REHA 2015, s.r.o.

Ing. Stanislav  Mužík
Patron příběhu

Ing. Stanislav Mužík

rodinný přítel

Komentář patrona

S Jirkovým tatínkem a maminkou jsme kamarádi od střední školy. Byl jsem jim svědkem na svatbě a po narození dvojčat Jirky a Dagmarky jsem dostal jejich důvěru a stal se kmotrem dětí. Jirka je po dětské mozkové obrně, má spastickou kvadruparézu (postižení všech 4 končetin). Je na vozíčku a potřebuje péči ve dne v noci. Díky zájmu a práci celé rodiny se mu však daří žít svým způsobem kvalitní život. Účastní se všech činností doma, na zahradě i ve škole, v lázních, v bazénu, na procházkách a výletech s celou rodinou a přáteli. I přes své postižení překvapuje svou dobrou náladou a nakažlivým smíchem. V pracovní dny se o něj stará především maminka. V průběhu školního roku Jirku vozí do speciální školy, protože je rád ve společnosti dětí a dosahuje velmi pěkných výsledků. Prostřednictvím speciální toaletní sedačky, ve které je Jirka upevněný, ho rodiče naučili vykonávat základní toaletní potřeby v soukromí. Jirka se bez ní neobejde ani při pravidelném mytí. Taková židlička však stojí více než 50 000 korun, které nyní rodina nemá. Pojďme jim společně pomoci.

Vybráno 32,201 Kč
Zbývá 4 měsíce
Cílová částka 54,211 Kč
Chci darovat

Na pomoc dětem putuje vždy 100 % z částky, kterou darujete. Platba proběhne jednorázově.

Sdílet příběh:

Příběh Jirky, který je i přes svůj hendikep veselým a šťastným klukem

Jirka je patnáctiletý kluk, který bydlí se svými rodiči a sestřičkou-dvojčetem v rodinném domku. Chodí do 7. třídy speciální školy, kam ho mamka každý den vozí. Líbí se mu tam, mezi dětmi a svými učiteli je rád. Jirkova sestřička se chystá na konzervatoř, kde bude studovat hru na housle, a Jirka moc rád poslouchá, když hraje. Je to velmi pozorný posluchač.

Jirka se narodil jako zdravé dítě, bohužel ho však řízením osudu potkalo poporodní krvácení do mozku. V důsledku toho se u něj rozvinula dětská mozková obrna s postižením všech čtyř končetin. Jirka se dnes pohybuje na vozíčku, nechodí ani nestojí, nesedí, nemluví, sám se nenají. Rodiče s Jirkou pravidelně cvičí a samozřejmě jezdí do lázní.

K různým činnostem, zejména co se hygieny týče, Jirka používá speciální koupelnovou židličku. Bez ní se už neobejde. Se stávající židličkou je rodina spokojená, Jirka z ní však vyrostl. Proto by mu rodiče rádi koupili stejnou židličku, ale v co největší možné velikosti. Pojišťovna jim na ni přispěje 4 000 korun, zbytek si musí uhradit sami. I když tatínek pracuje, aby rodinu finančně zabezpečil, na židličku v tuhle chvíli peníze nemají. Proto rodina žádá o pomoc Patrona dětí.

Na pomoc dětem putuje vždy 100 %
z částky, kterou darujete.

Vždy vám pošleme zprávu, až dar předáme dítěti.

Aktuálně čekají na vaši pomoc

Zdravotní pomůcky
Radkovi na invalidní vozík
Zbývá 4 měsíce
Cílová částka 88,592 Kč
Podpořit příběh
Zdravotní pomůcky
Elišce na monitor pro kontrolu dýchání
Zbývá 2 měsíce
Cílová částka 28,544 Kč
Podpořit příběh
Zdravotní pomůcky
Tomovi na naslouchadlo
Zbývá 2 měsíce
Cílová částka 20,000 Kč
Podpořit příběh