Jistota domova pro nemocná dvojčata

Obrázek příběhu
Přispívali jste na

nájem na 6 měsíců

Obrázek daru
Mgr. Jaroslava  Bicková
Patron příběhu

Mgr. Jaroslava Bicková

sociální pracovnice Centra pomoci pro rodiny s dětmi

Komentář patrona

Maminka dvojčat Nelly a Natalli vyhledala Centrum pomoci, jež nabízí sociálně aktivizační služby pro rodiny s dětmi v tíživé životní situaci. Maminka s naší službou spolupracuje od roku 2017. Sociální pracovnice jí napomáhá při zvládání těžkých životních situací a podporuje ji v náročné péči o dcery, které od jejich narození vychovává sama. Děvčata se narodila předčasně, následně u nich byla diagnostikována epilepsie a mozečkový syndrom. Maminka se jim snaží zajistit veškerou péči, což je s ohledem na jejich specifické potřeby finančně i psychicky velmi náročné. Děvčata pravidelně docházejí na logopedii, navštěvují neurologa a fyzioterapeuta, pravidelně je rovněž navštěvují pracovnice organizace I MY - raná péče. Maminka by nyní potřebovala pomoci s úhradou nájmu, protože se nachází v tíživé finanční situaci. Výživné bohužel nepobírá a na sociální dávky nemá nárok.

Společně jsme vybrali
celou částku 28,410 Kč

Děkujeme všem!

Sdílet příběh:

Maminka vypráví příběh svých nemocných dvojčátek

Jsem maminkou krásných pětiletých dvojčátek, Natalli a Nelly. Žijeme samy, jejich otec mě opustil už v době těhotenství. Od té doby v našich životech nijak nefiguruje. I když jsou holčičky mojí radostí, péče o ně je psychicky i fyzicky dost náročná. Obě dvě jsou totiž nemocné – mají diagnostikovanou epilepsii a mozečkův syndrom. Hůř chodí, třesou se, mají potíže s jemnou a hrubou motorikou. Projevuje se u nich také opožděný psychomotorický vývoj. Pravidelně však spolu cvičíme a rehabilitujeme a já věřím, že se jejich stav určitě zlepší.

Abych dokázala skloubit práci s péčí o dcery, pracuji na částečný úvazek. Protože si kvůli složité životní situaci nemohu dovolit příliš si práci vybírat, vykonávám nyní zaměstnání, které je pod mojí kvalifikací. V tuto chvíli je však pro mě mnohem důležitější, abych svým holčičkám zajistila vše, co potřebují. Někdy je musím z různých důvodů vyzvedávat dřív ze školky a ne každý zaměstnavatel mi v tom dokáže vyjít vstříc. Holčičky jsou ale na prvním místě a všechno ostatní se jim musí podřídit.

Naše finanční situace není veselá. Léčba dvojčat stojí nemalé peníze (pořizujeme brýle, ortopedické pomůcky atd.), dojíždíme na pravidelné kontroly k lékařům a na rehabilitace. Teď jsme v situaci, kdy peníze opravdu docházejí, proto jsem se obrátila na Patrona dětí s žádostí o pomoc.

Patron dětí nám dříve pomohl s placením nájmu. Díky jeho dárcům jsem za ušetřené peníze holkám nakoupila zimní oblečení, mohla jsem jim také lépe a zdravěji vařit. A protože v tuto chvíli už nevím, kam jinam se obrátit, prosím opět o pomoc s úhradou nájmu.

Na pomoc dětem putuje vždy 100 %
částky, kterou darujete.

Aktuálně čekají na vaši pomoc

Vyberte kraj na mapě