Jistota stabilního domova pro Jiříka a Terezku

Obrázek příběhu
Přispívali jste na

kauci a první 2 nájmy

Obrázek daru
Bc. Vlasta  Křížová
Patron příběhu

Bc. Vlasta Křížová

sociální pracovník Sociálně aktivizačních služeb pro rodiny s dětmi

Komentář patrona

S maminkou Terezky a Jiříka spolupracuji jako sociální pracovnice Sociálně aktivizační služby pro rodiny s dětmi. Naše spolupráce je zaměřena především na podporu styku maminky se synem Jiříkem, maminku se ale snažíme podpořit také emocionálně. V neposlední řadě jí poskytujeme podporu při hledání vhodného bydlení pro ni a její děti. Maminka a otec dětí se v loňském roce rozešli. Maminka se musela i s dětmi odstěhovat ze společné domácnosti s tím, že děti zůstanou v její péči. Otec ale po jedné z Jirkových návštěv odmítl mamince syna vydat a všemožně se snažil zabránit jejich kontaktu. Soud navíc na základě předběžného opatření svěřil otci Jirku do péče. Odůvodnění rozhodnutí soudu bylo: známé prostředí, vyhovující zázemí a sociální kontakty s širší rodinou a vrstevníky v bydlišti otce. Maminka byla zoufalá, naštěstí ale začala spolupracovat s právní zástupkyní, které se podařilo domluvit, že Jiřík bude u maminky alespoň každý druhý víkend. O malou Terezku otec nejeví zájem, nevyužívá ani čas, který by s ní mohl trávit. Maminka se pokouší najít vhodnější bydlení a zázemí pro sebe i děti, nyní totiž bydlí u kamarádky. Jednala hned s několika pronajímateli, bohužel je téměř nemožné získat byt bez kauce. Nyní je ještě na rodičovské dovolené s malou Terezkou, letos chce ale nastoupit do zaměstnání a zlepšit tak finanční situaci rodiny. Zatím je to pro ni nesmírně těžké. Je v situaci, do které se nedostala vlastní vinou. Vhodné bydlení by zvýšilo její šance na to, že bude mít syna zase u sebe. Protože si ale nemůže dovolit prvotní výdaj v podobě kauce, prosí o pomoc vás. Spolupráce s ní je na velmi dobré úrovni, svoji situaci aktivně řeší. Vzorně se stará o obě děti a velmi by si přála je vychovávat společně. Vím, že si pomoc opravdu zaslouží.

Společně jsme vybrali
celou částku 29,000 Kč

Děkujeme všem!

Sdílet příběh:

Maminka vypráví příběh, který si pro ni a její dvě děti připravil sám osud

Jsem maminkou dvou úžasných dětí, devítiletého Jiříka a téměř dvouleté Terezky, a ráda bych vám teď vyprávěla náš příběh. Ten se začal psát nedávno, kdy jsem byla donucena se odstěhovat z bytu, ve kterém jsem žila s dětmi a dnes už bývalým partnerem. Náš vztah nebyl ideální. Z jeho strany docházelo k fyzickému i psychickému napadání, až se situace vyostřila natolik, že jsem se rozhodla od něj odejít. Bývalý partner si zřejmě také uvědomil, že naše společná cesta životem musí skončit, což vyřešil tím, že mě i děti ze dne na den vyhodil z bytu. Dokázali jsme se ale domluvit na tom, že děti budou v mé péči.

Odstěhovala jsem se ke kamarádce a Jiříka jsem přihlásila do místní školy, kam měl brzy nastoupit. Bohužel se ale stalo, že se z jedné návštěvy u otce nevrátil domů. Otci bylo navíc schváleno předběžné opatření o svěření syna do péče a začal mi bránit v kontaktu s ním. Díky spolupráci s právní zástupkyní se mi naštěstí podařilo získat Jiříka alespoň na každý druhý víkend, to je však zoufale málo. Pokaždé, když se spolu loučíme, oba pláčeme. Jiřík chce být se mnou a svojí malou sestřičkou a nerozumí tomu, proč to tak nemůže být. Terezka je na něj také citově vázaná, vždycky spolu měli krásný vztah, a je moc smutná, že její bráška nemůže být s námi.

Jedním z argumentů, které proti mně bývalý partner používá, je to, že nemám stabilní bydlení. Stále totiž s Terezkou bydlíme u kamarádky. Pro mě jako matku na rodičovské dovolené je ale nereálné našetřit na počáteční kauci. Jednala jsem už s několika pronajímateli a má snaha ztroskotala právě vždy na kauci. Proto vás moc prosím o pomoc. Stabilní bydlení a bezpečný domov pro mé děti by mi pomohl získat zpátky svého syna.

Na pomoc dětem putuje vždy 100 %
částky, kterou darujete.

Aktuálně čekají na vaši pomoc

Vyberte kraj na mapě