Jitce na obědy, kroužek a přípravu na přijímačky

Obrázek příběhu
Přispívali jste na

školní obědy na půl roku, kroužek přehazované a přípravku na přijímací zkoušky z českého a anglického jazyka

Obrázek daru
Hana Joglová
Patron příběhu

Hana Joglová

pracovnice neziskové organizace

Komentář patrona

Jitka je dívka s polyvalentní alergií, která jí značně ztěžuje život. Její maminka proto vynakládá značné finanční prostředky na komplikovanou dietu, kterou Jitčin zdravotní stav vyžaduje. Jitka navštěvuje 9. třídu základní školy a je to šikovná a snaživá dívka, která si zaslouží podpořit ve smysluplném trávení volného času a v dalším vzdělávání. Finanční příspěvek, o který maminka žádá, by byl využit na úhradu kroužku přehazované, školních obědů a přípravu na přijímací zkoušky z českého a anglického jazyka. Jelikož je pětičlenná rodina, žijící bez otce, odkázána na dávky hmotné nouze, nezbývá na tyto výdaje v rodinném rozpočtu dostatek peněz.

Společně jsme vybrali
celou částku 4,140 Kč

Děkujeme všem!

Sdílet příběh:

Příběh Jitky, která každý den pomáhá svým sourozencům s učením

Patnáctiletou Jitku trápí polyvalentní alergie. To znamená, že je alergická na mnoho různých alergenů, a to zejména těch potravinových. Musí proto dodržovat speciální dietu. I přes tyto potíže je to ale sportovně založené děvče, které by rádo chodilo do kroužku přehazované. V něm se děti učí základům chytání a házení s míčem, orientaci na volejbalovém hřišti a také základním pravidlům volejbalu, házené a přehazované.

Jitku také v letošním školní roce čekají přijímací zkoušky na střední školu s pedagogickým zaměřením, které bude skládat mimo jiné z českého a anglického jazyka. Ve škole probíhá příprava na přijímací zkoušky právě z těchto předmětů, ta je však zpoplatněna. Jitka by také ráda chodila na školní obědy, to ale z finančních důvodů nejde.

Jitčina rodina totiž trpí akutním nedostatkem peněz. Maminka se sama stará o 4 děti, a protože se momentálně potýká se zdravotními následky boreliózy, kterou loni onemocněla, jsou její pracovní možnosti omezené. Otec dětí neplatí alimenty a nijak se o rodinu nezajímá. Na výživném už dluží spoustu peněz, nijak zvlášť ho to ale netrápí.

Maminka se snaží Jitce i jejím sourozencům dopřát kvalitní vzdělání i volnočasové aktivity, bohužel na to ale nemá peníze. A protože si nemůže dovolit Jitce uhradit kroužek přehazované, přípravu na přijímací zkoušky ani obědy, rozhodla se zkusit své štěstí a požádat o pomoc Patrona dětí.

Na pomoc dětem putuje vždy 100 %
částky, kterou darujete.

Aktuálně čekají na vaši pomoc

Vyberte kraj na mapě