Jízdenka do školy pro Vanesku a Péťu

Obrázek příběhu
Přispívali jste na

dvě roční jízdenky na autobus do školy

Obrázek daru
Hana  Nováková
Patron příběhu

Hana Nováková

rodinná sociální asistentka

Komentář patrona

Do rodiny Vanesky a Péti dojíždím jako rodinná sociální asistentka od listopadu 2018. Společně s maminkou řešíme různá témata, jako je bydlení, finanční stabilita rodiny, práce, hledání nové školy pro děti apod. Poslední měsíce byly a stále jsou velmi náročné jak pro děti, tak i maminku s tatínkem. Během půl roku přišli rodiče o zaměstnání, to vedlo ke ztrátě bydlení, přesunu maminky a dětí do azylového domu a odloučení od tatínka. Šest měsíců děti denně dojížděly 20 kilometrů do své původní školy a vstávaly v 5 hodin ráno. Tuto neúnosnou situaci maminka naštěstí nedávno vyřešila a děti od 2. pololetí nastupují do blízké školy. Toto období je pro všechny členy rodiny náročné jak psychicky, tak i fyzicky a finančně. Vaše pomoc v podobě příspěvku na jízdenku pro děti by rodině nesmírně ulevila a zajistila by Vanesce a Péťovi pravidelnou školní docházku. Bezpečné přesuny do školy jsou totiž možné pouze autobusem.

Tento příběh byl bohužel zrušen. Dary se ale nikde neztratily. Podpořili jste jimi jiné dětské příběhy. Děkujeme!

Sdílet příběh:

Příběh sourozenců, kteří bydlí s maminkou v azylovém domě

Čtvrťačka Vaneska je chytré děvče, které se může pochlubit vyznamenáním. Je ale trošku zbrklá a tvrdohlavá. Její starší bráška Péťa chodí do 7. třídy a škola ho zrovna moc nebere. Mnohem raději se pohybuje kolem zemědělských strojů a sní o tom, že je jednou bude moci opravovat.

Vaneska a Péťa momentálně bydlí s maminkou v azylovém domě. Rodiče totiž přišli o zaměstnání a následně i o byt. Maminka s dětmi putovala do azylového bydlení, tatínek přespává u známého v garáži. Rodina prochází opravdu náročným obdobím, maminka i tatínek se ale moc snaží, aby mohli být všichni brzy pohromadě.

Po přestěhování dojížděla Vaneska s Péťou každý den do 20 kilometrů vzdálené školy. Vstávali v 5 hodin ráno a odpoledne už padali únavou. Mamince se naštěstí podařilo najít pro ně bližší školu, kam nastupují do 2. pololetí. Do nové školy budou dojíždět autobusem, doma ale teď momentálně nejsou peníze na pořízení jízdného.

Pojďme Vanesce a Péťovi pomoci. Dejme jim jistotu, že se do školy vždy dostanou.

Na pomoc dětem putuje vždy 100 %
částky, kterou darujete.

Aktuálně čekají na vaši pomoc

Vyberte kraj na mapě