Jízdní kolo pro Kubu

Obrázek příběhu
Přispívali jste na

jízdní kolo; dar zajišťuje Mall.cz

Obrázek daru
Bc. Petra  Flumová
Patron příběhu

Bc. Petra Flumová

sociální pracovnice

Komentář patrona

Jakub je synem mé klientky, se kterou pracuji od roku 2015, kdy jí byl přidělen azylový byt. Maminka žije s Kubou zcela sama, po celou dobu pracuje a splácí své dluhy z minulosti. Kubův tatínek se o něj příliš nezajímá. Kuba je šikovný kluk a jeho maminku trápí, že mu nemůže dopřát to, co si Kuba přeje. I přesto, že má dvě práce, je její příjem na hranici životního minima. Žádný výdaj nad rámec základních potřeb si nemůže dovolit. Kuba si už dlouho přeje vlastní kolo, které mu ale maminka pořídit nemůže. Přitom kolo by ho přiblížilo k jeho vrstevníkům, se kterými bez kola nemůže trávit tolik času, kolik by si přál.

Společně jsme vybrali
celou částku 3,690 Kč

Děkujeme všem!

Sdílet příběh:

Maminka samoživitelka vypráví příběh svého Kubíka

Jsem maminkou třináctiletého Jakuba a ráda bych vám pověděla náš příběh.

Kubíka vychovávám sama. Dlouhých 6 let jsme se přesouvali z jednoho azylového domu do druhého a já pořád věřila, že časem budu schopná vytvořit Kubovi domov. Nyní spolu bydlíme v podnájmu, který je tak maličký, že v něm Kuba nemá téměř žádný prostor jenom pro sebe. Jsme tady ale doma a za to jsem vděčná.

V současné době mám dvě práce, přesto žijeme na hranici životního minima. Kuba ví, že na tom finančně nejsme nejlépe, a je tak ohleduplný, že ani neříká, co všechno by si přál. Já vím, že jedním z jeho největších přání je kolo. Rád by totiž jezdil venku se svými kamarády, zatím se však na ně může jen dívat.

Ze svého příjmu ale zvládnu uhradit jen to nejnutnější a na „nadstandard“ v podobě kola mi už nezbývají peníze. Proto jsem se rozhodla požádat o pomoc vás. Pro Kubu by kolo bylo splněným snem.

Na pomoc dětem putuje vždy 100 %
částky, kterou darujete.

Aktuálně čekají na vaši pomoc

Vyberte kraj na mapě