Jóga a rehabilitace pro statečnou Aniku

Obrázek příběhu
Přispívali jste na

terapie Lokomat a pravidelné cvičení jógy

Obrázek daru
Lucie Pajerová
Patron příběhu

Lucie Pajerová

rodinná přítelkyně

Komentář patrona

Anika přišla na svět velmi brzy a musela hodně bojovat, ale vždy je to ona s úsměvem na rtech a se srdcem na dlani. Je bojovná, houževnatá a neostýchá se postavit jakékoliv výzvě. Ve svém celodenním zápřahu myslí především na ostatní a vnáší jim do života světlo. Nesmírně ji za to obdivuji a moc si jí za to vážím. Ač bych si to moc přála, uzdravení jí zajistit nedokážu, chci se ale pokusit najít cesty, jak pomoci její rodině v těžké finanční situaci. Prosím tedy všechny dobré anděly, aby vnesli světlo do života i Anice.

Společně jsme vybrali
celou částku 37,700 Kč

Děkujeme všem!

Sdílet příběh:

Maminka vypráví příběh své dcery Aniky, která se narodila s dětskou mozkovou obrnou

Moje mladší dcera Anika se narodila o tři měsíce dřív. V důsledku toho trpí dětskou mozkovou obrnou ve formě levostranné hemiparézy, což znamená, že má postiženou levou polovinu těla a většinu pohybu tak musí obstarat pravá půlka. DMO se projevuje také tuhnutím těla a křečemi. Anika musí od malička intenzivně rehabilitovat, aby se její stav přinejmenším stabilizoval. Rehabilitace jsou finančně nákladné, ale naslouchám lékařům a specialistům a dělám pro svou dceru maximum.

Anika je i přes svůj handicap statečná, veselá, ráda chodí do školy a do pěveckého sboru. Krom toho ráda kreslí a hraje si s plastelínou. Ví, že musí rehabilitovat, aby se zvládala hýbat. Kromě rehabilitace, léčeben a hipoterapie chodí i do bazénu, kde ji nic nebolí. Další aktivitou, kterou bych dceři chtěla dopřát, je jóga. Ta Anice pomůže s dýcháním, protahováním a posílením celého těla.

Bohužel, většinu rehabilitací a pohybových aktivit, jako je například právě jóga pro děti se speciálním potřebami, nehradí zdravotní pojišťovna a musím je platit z vlastních zdrojů, což je pro moji rodinu čím dál těžší. Proto jsem se rozhodla požádat o pomoc Patrona dětí a doufám, že s vaší pomocí bude Anika moci pokračovat v léčbě a péči o své tělo.

Na pomoc dětem putuje vždy 100 %
částky, kterou darujete.

Aktuálně čekají na vaši pomoc

Vyberte kraj na mapě