Josefínce na neustálou kontrolu glykémie

Obrázek příběhu
Přispívali jste na

iPhone jako zdravotní pomůcku ke sledování glykémie pro diabetika; dar zajišťuje Mall.cz

Obrázek daru
MUDr. Lenka  Petruželková
Patron příběhu

MUDr. Lenka Petruželková

lékařka

Komentář patrona

Jsem lékařka/diabetoložka a Josefínku znám ze své ordinace. Je to moc fajn malá slečna, která je sledována pro diabetes 1. typu. Jedná se o autoimunitní onemocnění, jež vyžaduje trvalou aplikaci inzulinu pro udržení optimální hladiny cukru v krvi. Josefínce je inzulin dodáván inzulinovou pumpou. K optimálnímu dávkování inzulinu je nutná také nepřetržitá kontrola krevního cukru, což je možné díky senzoru. Naším cílem je, aby Josefínka měla co nejlepší hladinu krevního cukru a zároveň nepřišla přes neustálou kontrolu glykemie o normální život. Abychom s maminkou mohly sledovat hladinu jejího krevního cukru i na dálku, když je ve školce, je potřeba jí pořídit nový telefon se speciální aplikací, který bude mít Josefínka neustále u sebe. Protože se ale jedná o velký výdaj, který si maminka nemůže dovolit, prosí vás o příspěvek.

Společně jsme vybrali
celou částku 12,809 Kč

Děkujeme všem!

Sdílet příběh:

Maminka vypráví příběh Josefínky s cukrovkou 1. typu

Pětiletá Josefínka je kontaktní a společenská holčička. Je ráda mezi dětmi, miluje zvířátka a moc ráda tančí. Život jí ale komplikuje cukrovka 1. typu, která jí byla diagnostikována před třemi lety. Znamená to, že je doživotně závislá na inzulínu, jež jí v současné době dodává inzulinová pumpa.

Josefínka ke svému životu potřebuje mnoho kompenzačních pomůcek, které bohužel nejsou hrazeny pojišťovnami. Jednou z těchto pomůcek je mobil, který musí splňovat určité parametry pro to, aby v něm fungovala aplikace pro neustálou kontrolu glykemie. Josefínka musí mít telefon pořád u sebe, a to i ve školce, kam chodí na 4 hodiny denně. Mívala ho v kapsičce kolem pasu.

Stávající telefon už ale dosloužil a Josefínka nutně potřebuje nový. Jediný, který splňuje všechny požadavky, jako je kompatibilita s aplikací, možnost připojení na glukometr a zároveň na nabíječku, však splňuje pouze iPhone. Protože se ale o Josefínku starám sama, nemohu jí tento telefon pořídit. Bohužel ani nemohu pracovat, protože musím být Josefínce neustále po ruce. Často ji musím vyzvednout dřív ve školce, jet s ní k lékaři apod.

A tak vás moc prosím o pomoc. Bez telefonu se dlouhodobě neobejdeme, proto vám budu vděčná za jakýkoli příspěvek.

P. S. Jméno mojí holčičky bylo v příběhu změněno. Děkuji za pochopení.

Na pomoc dětem putuje vždy 100 %
částky, kterou darujete.

Aktuálně čekají na vaši pomoc

Vyberte kraj na mapě