Jůlince na taneční kroužek

Obrázek příběhu
Přispívali jste na

kroužek latinsko-amerických a standardních tanců na školní rok 2019/2020

Obrázek daru
Iveta Nejtková
Patron příběhu

Iveta Nejtková

předsedkyně spolku Daveláček

Komentář patrona

Jůlinka je milá, veselá a rozpustilá holčička. Bydlí se svojí sestřičkou a maminkou samoživitelkou. Tak jako v každé neúplné rodině s jedním příjmem je i v té jejich hlavním problémem nedostatek peněz. Myslím však, že maminka se natolik snaží, že Jůlinka ani její sestřička nepociťují odlišnost od "plné" rodiny nijak dramaticky. Samozřejmě až na nepřítomnost tatínka. To, že se maminka musí velice snažit, dobře počítat a velmi šetřit, aby vše zvládla, děvčata nevnímají. Zaplatit dcerám kroužky, tábory, školy v přírodě atd. je ale nad její finanční možnosti. Proto na tyto aktivity již opakovaně společně žádáme u Patrona dětí. Jůlinka je čertík v sukních, který se stále hledá. Zdá se ale, že tanec ji nadchl. Možnost vystupovat před obecenstvem a na soutěžích je pro tuto malou exhibicionistku velké potěšení. Troufám si říct, že o této malé holčičce jednou všichni uslyšíme z rádia či televize. Proto se moc přimlouvám – dejme Jůlince šanci v tanci pokračovat, učit se a zdokonalovat.

Společně jsme vybrali
celou částku 3,600 Kč

Děkujeme všem!

Sdílet příběh:

Maminka vypráví příběh Jůlinky, která si oblíbila taneční kroužek

Osmiletá Jůlinka je velice živá a zvídavá holčička, která by nejraději chodila do několika kroužků zároveň. Zajímá ji tanec, malování, ruční tvoření i různé sporty. Po vzoru své starší sestřičky také začíná být parádivá a často si hraje na malou dámu.

Jůlinka, stejně jako její sestřička Emilka, vyrůstá bez tatínka. Protože však od nás odešel, když byla ještě maličká, nemělo to na ni naštěstí negativní vliv. Pro mě jako samoživitelku není péče o 2 děti snadná. Můj měsíční příjem vystačí pouze na poplacení nejnutnějších věcí, hypotéky a půjčky, nic navíc si nemohu dovolit. Jůlinka si finanční těžkosti ještě neuvědomuje, což je jenom dobře.

Jak už jsem se zmínila výše, Jůlinka je živá a aktivní holčička a stále zkouší nové věci. Loňský rok začala chodit společně se sestřičkou na tanečky a ráda by v tom pokračovala. Já ale v tuto chvíli nemám na zaplacení tanečního kroužku peníze. Proto jsem se rozhodla požádat o pomoc Patrona dětí a jeho dárce, kteří nám už v minulosti hodně pomohli. Budu moc vděčná za jakýkoli příspěvek.

Na pomoc dětem putuje vždy 100 %
částky, kterou darujete.

Aktuálně čekají na vaši pomoc

Vyberte kraj na mapě