Julince na výuku hry na housle

Obrázek příběhu
Přispívali jste na

výuku hry na housle v základní umělecké škole

Obrázek daru
Mgr. Hana  Kroupová
Patron příběhu

Mgr. Hana Kroupová

ředitelka základní školy

Komentář patrona

Jsem ředitelkou základní školy a Julinku jsem v loňském školním roce učila. Společně s Julinkou a dalšími dětmi často trávíme odpoledne ve školní družině povídáním, kreativní činností, zpíváním a hraním na různé hudební nástroje. Julinka se do těchto aktivit s nadšením zapojuje a pomáhá mladším spolužákům. Je to kreativní, samostatná, soběstačná a zodpovědná dívenka. Maminka své děti vychovává s láskou, v oddanosti, otevřenosti a upřímnosti, vede je k samostatnosti. Vztah maminky s dětmi je harmonický, vřelý. S ohledem na její pracovní vytíženost Julinku ze školy často vyzvedává její bratr. Do školy ji však pravidelně odvádí sama maminka. Julinka by se ráda rozvíjela ve hře na housle, což ji hodně baví. Maminka jí ale výuku hry na housle nemůže zaplatit. A já si myslím, že by byla škoda promarnit Julinky talent.

Společně jsme vybrali
celou částku 4,000 Kč

Děkujeme všem!

Sdílet příběh:

Aby mohla hudebně nadaná Julinka rozvíjet svůj talent

Julinka bude mít zanedlouho 8 let. Je to chytrá a hudebně nadaná holčička – krásně zpívá – a už delší čas mluví o tom, že chce hrát na housle. Julinka se umí nadchnout naprosto pro cokoliv. Dobré na tom je, že u všeho i vydrží. Moc ji také baví kreslení a vyrábění. Julinka je moje slunce, které mě nutí ráno vstát z postele a jít dál.

Julinka chodí do 2. třídy Montessori školy, kde je moc šťastná. Tahle škola je úžasná. Julinka je už schopná sama vést ostatní děti, v 1. třídě dokonce patřila k dětem, které zvládly v rámci 1. třídy skoro celou 2. třídu. Děti si ve škole navzájem hodně pomáhají, vypracovávají projekty, které si musí i odprezentovat. Obě své děti vedu k samostatnosti, o což se snaží i pedagogové v této škole.

S Julinkou a jejím starším bráškou, který teď nastoupil na učiliště, žijeme sami. Můj přítel, Julinky tatínek, nám bohužel zemřel. Ještě jsme se z toho úplně nevzpamatovali. Protože jsem na výchovu svých dětí zůstala sama, potýkáme s finančními obtížemi. Platím hypotéku na byt, chod domácnosti a dluhy, které tady zůstaly po Julinky tatínkovi.

Vždycky jsem se snažila všem pomáhat. Adoptovala jsem a podporovala chlapečka v Indii, přispívala jsem různým nadacím u nás v Česku. Teď bych ale potřebovala sama pomoci, i když pro mě není snadné si o pomoc říct. Julinka celým srdcem touží po tom chodit do základní umělecké školy na výuku hru na housle. Já ji to ale z finančních důvodů nemohu dopřát.

Na pomoc dětem putuje vždy 100 %
částky, kterou darujete.

Aktuálně čekají na vaši pomoc

Vyberte kraj na mapě