Jůlince s dětskou mozkovou obrnou na rehabilitace

Obrázek příběhu
Přispívali jste na

rehabilitaci v Arcada Neuromedical Center

Obrázek daru
Mgr. Anna  Krušová
Patron příběhu

Mgr. Anna Krušová

rodinná přítelkyně

Komentář patrona

Jůlinka je dcerou mé bývalé žákyně a vnučkou mé kamarádky. Jůlinku i její sestřičku Jolanku znám od narození a mám s nimi moc hezký vztah. A protože bydlím ve stejné obci jako Jůlinky prarodiče, vídám je, když přijedou s maminkou k babičce a dědovi na návštěvu. Jůlinka je těžce postižená, nechodí, nemluví, je upoutána na invalidní vozík. Hodně času tráví po nemocnicích, takže od malička zná převážně „bílé pláště“. Jůlinka musí neustále rehabilitovat, což je však pro rodinu finančně nákladné. Proto se rozhodli požádat o příspěvek právě na tolik potřebné rehabilitace. Rodiče věří, že se díky nim jejich dcerka jednou postaví na nohy.

Společně jsme vybrali
celou částku 35,000 Kč

Děkujeme všem!

Sdílet příběh:

Maminka vypráví příběh těžce postižené Jůlinky

Jůlinka je devítiletá holčička trpící dětskou mozkovou obrnou. Narodila se předčasně společně se svým bratříčkem a sestřičkou (na svět přišla jako druhá z trojčátek). Její bratříček bohužel zemřel a sestřička Jolanka si stejně jako Jůlinka ponese následky brzkého porodu až do konce života.

S dětskou mozkovou obrnou Jůlinky problémy nekončí. Lékaři jí rovněž diagnostikovali poruchu autistického spektra, vývojovou dysfázii a lehčí zrakovou vadu. Jůlinka má za sebou také operaci srdce a očí, prošla si o ortopedickým zákrokem.

I když prognózy nejsou dobré, snažíme se Jůlinku co nejvíce rozvíjet, a to jak po mentální, tak i fyzické stránce. Pravidelně ji vozíme na hipoterapie, jezdíme také na rehabilitace do Arcada Neuromedical Center. Vím, že to pro Jůlinku není snadné a že ji rehabilitace někdy i bolí. Je to ale velká bojovnice, pořád veselá a optimistická. V tom bychom se toho od ní mohli hodně naučit.

V letošním roce nás čeká, co se rehabilitování týče, spousta práce. Protože jsou však rehabilitace velmi nákladné a Jůlinka jich potřebuje čím dál víc, rozhodla jsem se požádat o pomoc s jejich financováním. Úspory totiž ubývají, a pokud bychom rehabilitace pod dohledem odborníků vynechali, Jůlinky stav by se okamžitě zhoršil. A já udělám všechno pro to, aby taková situace nenastala.

Na pomoc dětem putuje vždy 100 %
částky, kterou darujete.

Aktuálně čekají na vaši pomoc

Vyberte kraj na mapě