Justinovi na dioptrické brýle do školy

Obrázek příběhu
Přispívali jste na

dioptrické brýle, dar zajišťuje FOCUS OPTIK

Obrázek daru
Lenka Stajčevová
Patron příběhu

Lenka Stajčevová

sociální pracovnice

Komentář patrona

Do Justinovy rodiny chodím v rámci sociálně-aktivizační služby pro rodiny s dětmi. Justin je čtrnáctiletý chlapec, který žije se svou babičkou a dědečkem a potýká se s nepřítomností maminky. Ačkoliv je to chytrý chlapec, má slabý prospěch ve škole. Bohužel pochází se sociálně slabšího prostředí a prarodiče mu nemohou zajistit pomůcky do školy. Justin by nyní potřeboval brýle, ve škole nevidí na tabuli a díky zhoršenému zraku ho bolí hlava. Prarodiče si ale bohužel nemohou dovolit mu brýle zaplatit. Kdyby měl brýle, prospěch by se mu zlepšil a mohl by se připravovat do školy i ve svém volném čase.

Společně jsme vybrali
celou částku 3,588 Kč

Děkujeme všem!

Sdílet příběh:

Příběh Justina, který by nutně potřeboval brýle do školy

Justin je kamarádský čtrnáctiletý kluk, který bydlí se svou babičkou, dědečkem a mladší sestřičkou Kelly, na kterou nedá dopustit. Snaží se ve škole, miluje fotbal a rád by se naučil hrát na nějaký hudební nástroj. Rodina je ale bohužel ve finanční tísni, se kterou se potýká den co den. Prarodiče jsou v důchodu a maminka o Justina a jeho sestru nepečuje.

Hudební nástroj nebo kroužek by Justin ještě oželel. Co ale nutně potřebuje, jsou dioptrické brýle. Od narození má špatný zrak a bez brýlí se mu neustále zhoršuje. Ve škole nevidí na tabuli a bolí ho hlava, z toho důvodu má zhoršený prospěch. Prarodiče ví, jak moc Justin brýle potřebuje, ale takový mimořádný výdaj si nemohou dovolit. Rozhodli se proto požádat o pomoc Patrona dětí a doufají v jakýkoliv příspěvek. Sami to nezvládnou.

Na pomoc dětem putuje vždy 100 %
částky, kterou darujete.

Aktuálně čekají na vaši pomoc

Vyberte kraj na mapě