Justinovi na obědy ve školce

Obrázek příběhu
Přispívali jste na

obědy v mateřské škole

Obrázek daru
Mgr. Lenka  Vaňková, DiS.
Patron příběhu

Mgr. Lenka Vaňková, DiS.

sociální pracovnice

Komentář patrona

S Justinem se znám rok a půl a spolupráce s jeho rodinou je na dobré úrovni. Před časem začal navštěvovat Klub Centra Pramínek, který je součástí sociálně aktivizační služby. Justin je velmi snaživé a veselé dítě a během roku, kdy navštěvoval sociální službu, dělal veliké pokroky. Jeho snaha a vytrvalost byla pozoruhodná. Rodina žije v sociálně vyloučené lokalitě, kde se potýkají s různými patologickými jevy. Rodina se snaží z této lokality dostat, snaha a úsilí je veliké, ale bohužel se to zatím nedaří. Maminka se i přes velkou snahu potýká s nálepkováním společnosti, což jí například stěžuje možnost najít si práci. Protože je rodina odkázána na sociální dávky, zbývají jim peníze opravdu jen na to nejnutnější. A na obědy ve školce už peníze nejsou.

Společně jsme vybrali
celou částku 5,742 Kč

Děkujeme všem!

Sdílet příběh:

Justin a jeho příběh

Pětiletý Justin je moje zlatíčko. Je to veselý kluk, který má rád různé hry. Baví ho kreslení i uklízení (také se tomu divím), a i když je trošku stydlivý, má rád společnost dalších dětí.

Justin bydlí se mnou a dvěma mladšími sourozenci v sociálně vyloučené lokalitě. Mé děti se tak pohybují v prostředí, kde se vyskytují drogy, alkohol, lichvářství i prostituce. Stačí, aby se před někým zmínily, kde žijí, a hned dostanou nálepku. Kvůli místu našeho bydliště je pro mě těžké najít si práci – zaměstnavatele to odrazuje. A tak je to se vším. Vymanit se z toho je těžké, ale zvládneme to.

Justin bohužel nemá to, co ostatní děti. Teď nastoupil do školky a já mu bohužel nemůžu zaplatit školní obědy. Justin je už předškolák a docházku do školky tak má povinnou. Finanční příspěvek na obědy ve školce mi strašně pomůže. Pokud bych totiž zaplatila obědy, nezbyly by mi peníze na zaplacení dalších důležitých výdajů. Předem všem děkuji.

Na pomoc dětem putuje vždy 100 %
částky, kterou darujete.

Aktuálně čekají na vaši pomoc

Vyberte kraj na mapě