Justýnce a Lukáškovi na školní výbavu pro prvňáčky

Obrázek příběhu
Přispívali jste na

školní batohy, penály a školní potřeby pro dvě děti; dar zajišťuje Sevt.cz

Obrázek daru
Nikola  Salvová
Patron příběhu

Nikola Salvová

pracovnice neziskové organizace

Komentář patrona

S rodinou Lukáška a Justýnky jsem se poprvé setkala v srpnu roku 2018 při své práci v sociálně aktivizační službě. Tatínek tehdy řešil náročnou životní situaci, kdy od rodiny odešla maminka. Nejmladší dcerce byl tehdy rok a dva měsíce. Od té doby je tatínek sám na výchovu 4 dětí a ze všech svých sil se snaží, aby byly spokojené. Sedmiletá Justýnka a Lukášek, který v červnu oslaví 6. narozeniny, se chystají v září do 1. třídy. Všichni nejspíš víme, jak drahé je pořídit potřebnou školní výbavu pro jedno dítě, natož pro dvě. Tatínek si ze svých příjmů bohužel nemůže pořízení školních batohů, penálů, sešitů apod. dovolit, proto se obrací na Patrona dětí. Pojďme mu společně pomoci.

Společně jsme vybrali
celou částku 6,365 Kč

Děkujeme všem!

Sdílet příběh:

Příběh sourozenců, které vychovává tatínek samoživitel

Sedmiletá Justýnka a téměř šestiletý Lukášek to nemají v životě snadné. Vyrůstají s tatínkem a dalšími dvěma sourozenci, jejich maminka od nich před téměř dvěma lety odešla. Rodina bydlí na ubytovně, což není pro rozvoj dětí zrovna nejvhodnější prostředí. Tatínek se snaží najít lepší bydlení, je to však pro něj hodně těžké. Kvůli péči o děti nemůže pracovat na plný úvazek, přivydělává si ale na brigádách. Když však ze svých příjmů uhradí náklady na bydlení a potraviny, nezbyde mu ani koruna.

I když finanční situace rodiny není veselá, tatínek dělá vše pro to, aby děti nestrádaly. Dokonce s nimi jezdí i na výlety po okolí, což všechny moc baví. Nyní ale stojí před velkým problémem. Justýnka a Lukášek se v září chystají do 1. třídy, což s sebou nese nutné výdaje v podobě pořizování školních batohů, sešitů, pastelek apod. Protože však v tuto chvíli tatínek nedokáže na potřebnou školní výbavu pro dvě děti našetřit, obrací se s nadějí na Patrona dětí. Pomůžeme?

P. S. Jména dětí v příběhu byla změněna. Děkujeme za pochopení.

Na pomoc dětem putuje vždy 100 %
částky, kterou darujete.

Aktuálně čekají na vaši pomoc

Vyberte kraj na mapě