Justýnce na klidný spánek a krásné sny

Obrázek příběhu
Přispívali jste na

celopolstrované křeslo

Obrázek daru
Mgr. Veronika  Strenková
Patron příběhu

Mgr. Veronika Strenková

poradkyně rané péče, Diakonie ČCE

Komentář patrona

S touto rodinou spolupracuji již nějaký čas. Justýnka je holčička s těžkým kombinovaným postižením. Od narození trpí výrazným nočním neklidem a chronickou nespavostí. V posledních letech je její stav umocněn projevy sebepoškozování. Vzhledem k tomu, že má také snížený práh bolesti, hrozí, že si vážně ublíží. Maminka její noční stavy řeší většinou tím, že si k ní lehne a snaží se ji uklidnit. Po letech nočního bdění je však vyčerpaná fyzicky i emocionálně. Kromě Justýnky má ještě dvě děti, přičemž její syn Kubík trpí pohybovým postižením. Do toho maminka pracuje a většina péče o starý dům leží na ní. Finanční situace rodiny umožňuje pokrytí pouze základních potřeb.

Společně jsme vybrali
celou částku 5,390 Kč

Děkujeme všem!

Sdílet příběh:

Na křeslo, ve kterém se Justýnce krásně spinká

Moje dcerka Justýnka je holčička s těžkým kombinovaným postižením. Již od narození je v noci velmi neklidná. Nepotřebuje mnoho spánku. Za ty roky jsem si navykla k ní každou noc vstávat. Vždycky je velmi rozzlobená, že nemůže znovu usnout. Bohužel se u ní také objevuje velká potřeba sebepoškozování. Když to na ni v noci přijde, musím rozsvítit světlo, uklidnit jí a posadit tak, aby si nemohla ubližovat.

Poslední měsíce je její nutkání ubližovat si velmi silné. Proto jsem byla nucena začít jí dávat uklidňující prášky. Pořád se snaží bouchat se o postel nebo o cokoliv, co je k dispozici. Vyzkoušela jsem už jinou postel, která nemá dřevěné strany, ale nepomohlo to. V noci jí dávám do různých měkkých a vypolstrovaných židlí, kde ale přesto vždycky najde místo, které je tvrdé a kde se může bouchat do hlavy.

Až nedávno jsem u kamarádky vyzkoušela celopolstrované mohutné křeslo, kde se schoulila do klubíčka a na několik hodin klidně usnula. Bylo by nám velkou pomocí, kdybychom ji mohli pořídit podobné křeslo. Ve dne je Justýnka ve svém světě klidná a spokojená, tak doufáme, že se nám podaří zklidnit i ty noci.

Na pomoc dětem putuje vždy 100 %
částky, kterou darujete.

Aktuálně čekají na vaši pomoc

Vyberte kraj na mapě