Kačce na školní obědy a adaptační pobyt

Obrázek příběhu
Přispívali jste na

adaptační pobyt gymnázia a školní obědy

Obrázek daru
Helena  Pompová
Patron příběhu

Helena Pompová

rodinná přítelkyně

Komentář patrona

Kačenku jsem poznala v době, kdy byla ještě maličká. Navštěvovala mateřskou školu společně s mojí dcerkou a chodily spolu i na stejnou základní školu. S maminkou Kačenky jsme v častém kontaktu - voláme si, píšeme, potkáváme se. Kačenka je velice šikovná mladá slečna, bohužel se však s maminkou potýkají s finančními problémy. S příchodem nového školního roku, kdy Kačka nastoupí na gymnázium, jim vyvstaly problémy s tím, jak uhradit školní obědy a adaptační pobyt, na který by se svými novými spolužáky Kačka ráda vyrazila. Je to pro ni skvělá příležitost, jak poznat nový třídní kolektiv i učitele. Protože ale maminka, která je v částečném invalidním důchodu, nemá na úhradu pobytu a obědů dostatek peněz, žádá o pomoc vás.

Společně jsme vybrali
celou částku 5,700 Kč

Děkujeme všem!

Sdílet příběh:

Maminka vypráví příběh Kačky, která se těší na novou životní etapu

Dvanáctiletá Kačka by se jednou ráda stala učitelkou. Vzhledem k tomu, že ze školy nosí samé jedničky, věřím, že se jí to podaří. Aby se svému snu přiblížila, nastoupí po prázdninách na gymnázium. Se svými novými spolužáky by hned v září ráda odjela na třídenní adaptační pobyt, kde budou mít možnost se vzájemně poznat a seznámit se se svými učiteli. Problém je ale v tom, že si nemohu dovolit jí adaptační pobyt uhradit.

Kačku totiž vychovávám sama. Její tatínek od nás odešel, když jí byly dva roky. Jezdí za ní tak třikrát do roka, a to je samozřejmě málo. Kačenka se tím hodně trápí, ale snažím se, aby byla šťastná a měla vše, co potřebuje. Tátu jí ale nevynahradím. Ten navíc dodnes zřejmě nepochopil, že péče o dítě stojí nějaké peníze, takže mi neposílá alimenty. Vše ale řeším soudní cestou.

Nedostatek peněz je pro mě velkým problémem. Pobírám částečný invalidní důchod, protože trpím těžkou cukrovkou a postupně mi ochrnuje pravá noha. S Kačkou bydlíme v pečovatelském domě, kde máme k dispozici jednu místnost, za kterou platíme poměrně velký nájem. Kačka navíc nosí brýle, bere léky na alergie a střevní potíže, což také zatěžuje náš rodinný rozpočet. A tak přežíváme, jak se dá.

Byla bych moc ráda, a Kačka ještě raději, kdyby mohla začátek školního roku na nové škole zahájit na adaptačním pobytu. Protože na něj ale nemám peníze, prosím o pomoc vás. Zároveň bych vás ráda požádala o finanční příspěvek na školní obědy, které Kačce dlouhodobě platit také nemohu. Za vaši pomoc budeme obě nesmírně vděčné.

Na pomoc dětem putuje vždy 100 %
částky, kterou darujete.

Aktuálně čekají na vaši pomoc

Vyberte kraj na mapě