společně za lepší
dětství

Znáte dítě, které potřebuje pomoci?
Přidejte jeho příběh.

+
Moje zóna

Kačence na intenzivní neurorehabilitaci

Přispívali jste na

třítýdenní neurorehabilitaci v ARCADA NeuroMedical Center

Božena  Dosedělová
Patron příběhu

Božena Dosedělová

rodinná přítelkyně

Komentář patrona

Když byla maminka Kačenky těhotná, pořád mluvila o tom, jak se na své miminko ohromně těší. Poprvé se o své dítě ale začala bát tehdy, když Kačenka přišla předčasně na svět. Vypadalo to však, že vše bude v pořádku, a tak svůj strach nechala odejít. Pak se ale objevilo krvácení do mozku a hydrocefalus, následovalo několik zákroků a náročné rehabilitování. Kačenka má naštěstí pevnou vůli a každodenní rehabilitování skvěle zvládá. Největší výsledky na poli motoriky se dostavují po rehabilitování v ARCADA NeuroMedical Center, proto je potřeba v nich nadále pokračovat. Bohužel se jedná o výdaj, který si rodina v tuto chvíli už nemůže dovolit. Proto se maminka s mojí podporou obrátila na Patrona dětí a věří, že se potřebné finanční prostředky na tuto rehabilitaci podaří vybrat.

Celou částku se bohužel nepodařilo vybrat. Nyní však usilovně pracujeme na tom, abychom mohli rodině poskytnout alespoň částečně vybranou částku. Pokud se nám řešení nepodaří najít, budou dary přesunuty na jiné příběhy. Děkujeme!

Sdílet příběh:

Maminka vypráví příběh Kačenky, která si svůj život musela vybojovat

Kačenka se narodila na podzim roku 2014 jako zdravá a krásná holčička. Prvních 10 dní od porodu jsem se z miminka neskutečně radovala a těšila se na naši společnou budoucnost. Jedenáctý den ale moje holčička začala bojovat o život. Dostala totiž vysoké horečky a objevilo se krvácení do mozku. Kačenka byla dvakrát uvedena do umělého spánku a lékaři se mezitím snažili zjistit, co je příčinou vysokých teplot a krvácení do mozku. Dostávala antibiotika, ta však zabrala vždy jen na chvíli.

Po měsíci nejistot se lékaři rozhodli, že provedou lumbální punkci. Vzali tedy Kačence vzorek mozkomíšního moku z páteře a zjistili, že má na mozku zánět. Tento stav nejspíš všichni známe pod názvem meningitida. Znovu jí byla nasazena antibiotika, která už naštěstí zabrala. Vyhráno ale stále nebylo. Ukázalo se totiž, že se jí neúměrně zvětšuje hlavička. Vyšetření na magnetické rezonanci následně odhalilo, že se jí v mozku hromadí mozkomíšní mok. Najednou jsem tak musela čelit další diagnóze, kterou je hydrocefalus. Protože hrozilo, že se Kačenky mozek zcela zaplní touto tekutinou, byl jí zaveden oboustranný shunt, který zajišťuje odtok přebytečné tekutiny z mozku do bříška.

Když už se zdálo, že je Kačenka stabilizovaná, ucpal se jí shunt a bylo potřeba ho vyměnit. Takže další zákrok, další hodiny strachu. Po půl roce stráveném v nemocnici nás ale konečně pustili domů. Okamžitě jsem s ní začala cvičit podle Vojtovy metody a vypadalo to, že teď už bude vše jenom dobré. Se svolením neurologa také začala podstupovat první očkování, v tu chvíli se ale objevil další problém v podobě těžké formy epilepsie. Vše, co se Kačenka do té doby cvičením naučila, zase zapomněla. A tak jsme se vším začínaly znovu.

Kačenka má dnes 4 roky, vývojově je ale na úrovni půlročního dítěte. Denně však intenzivně rehabilituje. Pravidelně s ní také jezdím do lázní, na hipoterapie a také na rehabilitace do ARCADA NeuroMedical Center. Díky rehabilitacím v ARCADĚ Kačenka udělala obrovský pokrok – částečně si zpevnila tělíčko, udrží hlavičku a snaží se zvednout do sedu. Její ochablé, hypotonické tělo nabírá na síle a já z toho mám obrovskou radost. Všechny rehabilitace ale bohužel hradím z rodinných úspor, protože pojišťovny je neproplácejí. A protože finanční rezervy docházejí, prosím o pomoc s dalším financováním těchto rehabilitací vás.

Na pomoc dětem putuje vždy 100 %
z částky, kterou darujete.

Vždy vám pošleme zprávu, až dar předáme dítěti.

Aktuálně čekají na vaši pomoc

Zdravotní pomoc
Zbývá 12 hodin
Lázně pro Sabinku s lupénkou
10,180 Kč
Cílová částka 14,380 Kč
Podpořit příběh
Zdravotní pomoc
Zbývá 2 dny
Intenzivní rehabilitace pro Zlatušku
13,650 Kč
Cílová částka 25,900 Kč
Podpořit příběh
Zdravotní pomoc
Zbývá 4 dny