třítýdenní neurorehabilitaci v ARCADA NeuroMedical Center
Když byla maminka Kačenky těhotná, pořád mluvila o tom, jak se na své miminko ohromně těší. Poprvé se o své dítě ale začala bát tehdy, když Kačenka přišla předčasně na svět. Vypadalo to však, že vše bude v pořádku, a tak svůj strach nechala odejít. Pak se ale objevilo krvácení do mozku a hydrocefalus, následovalo několik zákroků a náročné rehabilitování. Kačenka má naštěstí pevnou vůli a každodenní rehabilitování skvěle zvládá. Největší výsledky na poli motoriky se dostavují po rehabilitování v ARCADA NeuroMedical Center, proto je potřeba v nich nadále pokračovat. Bohužel se jedná o výdaj, který si rodina v tuto chvíli už nemůže dovolit. Proto se maminka s mojí podporou obrátila na Patrona dětí a věří, že se potřebné finanční prostředky na tuto rehabilitaci podaří vybrat.
Celou částku se sice nepodařilo vybrat, s rodinou dítěte jsme ale našli způsob, jak za vybranou částku 30500 Kč pořídit alespoň část daru. Děkujeme všem!
Maminka vypráví příběh Kačenky, která si svůj život musela vybojovat
Kačenka se narodila na podzim roku 2014 jako zdravá a krásná holčička. Prvních 10 dní od porodu jsem se z miminka neskutečně radovala a těšila se na naši společnou budoucnost. Jedenáctý den ale moje holčička začala bojovat o život. Dostala totiž vysoké horečky a objevilo se krvácení do mozku. Kačenka byla dvakrát uvedena do umělého spánku a lékaři se mezitím snažili zjistit, co je příčinou vysokých teplot a krvácení do mozku. Dostávala antibiotika, ta však zabrala vždy jen na chvíli.
Po měsíci nejistot se lékaři rozhodli, že provedou lumbální punkci. Vzali tedy Kačence vzorek mozkomíšního moku z páteře a zjistili, že má na mozku zánět. Tento stav nejspíš všichni známe pod názvem meningitida. Znovu jí byla nasazena antibiotika, která už naštěstí zabrala. Vyhráno ale stále nebylo. Ukázalo se totiž, že se jí neúměrně zvětšuje hlavička. Vyšetření na magnetické rezonanci následně odhalilo, že se jí v mozku hromadí mozkomíšní mok. Najednou jsem tak musela čelit další diagnóze, kterou je hydrocefalus. Protože hrozilo, že se Kačenky mozek zcela zaplní touto tekutinou, byl jí zaveden oboustranný shunt, který zajišťuje odtok přebytečné tekutiny z mozku do bříška.
Když už se zdálo, že je Kačenka stabilizovaná, ucpal se jí shunt a bylo potřeba ho vyměnit. Takže další zákrok, další hodiny strachu. Po půl roce stráveném v nemocnici nás ale konečně pustili domů. Okamžitě jsem s ní začala cvičit podle Vojtovy metody a vypadalo to, že teď už bude vše jenom dobré. Se svolením neurologa také začala podstupovat první očkování, v tu chvíli se ale objevil další problém v podobě těžké formy epilepsie. Vše, co se Kačenka do té doby cvičením naučila, zase zapomněla. A tak jsme se vším začínaly znovu.
Kačenka má dnes 4 roky, vývojově je ale na úrovni půlročního dítěte. Denně však intenzivně rehabilituje. Pravidelně s ní také jezdím do lázní, na hipoterapie a také na rehabilitace do ARCADA NeuroMedical Center. Díky rehabilitacím v ARCADĚ Kačenka udělala obrovský pokrok – částečně si zpevnila tělíčko, udrží hlavičku a snaží se zvednout do sedu. Její ochablé, hypotonické tělo nabírá na síle a já z toho mám obrovskou radost. Všechny rehabilitace ale bohužel hradím z rodinných úspor, protože pojišťovny je neproplácejí. A protože finanční rezervy docházejí, prosím o pomoc s dalším financováním těchto rehabilitací vás.