Kačence na školní obědy a družinu

Obrázek příběhu
Přispívali jste na

školní obědy a družinu

Obrázek daru
Martin  Chleborád
Patron příběhu

Martin Chleborád

učitel

Komentář patrona

Katka je mojí žákyní ve 2. třídě základní školy. Bydlí s maminkou, která je na její výchovu sama. Maminka se potýká s řadou zdravotních problémů a není pro ni jednoduché pracovat na plný úvazek. S rodinou se znám i díky tomu, že jsem administrátor naší farnosti a Katka s maminkou chodí pravidelně na bohoslužby. Jejich situace není vůbec jednoduchá a pomoc s úhradou školních obědů a družiny by jim ohromně pomohla.

Společně jsme vybrali
celou částku 4,746 Kč

Děkujeme všem!

Sdílet příběh:

Příběh Kačenky, jejíž maminka samoživitelka bojuje s nedostatkem peněz

Osmiletá Kačenka je šikovné děvče, které moc rádo zpívá. Baví ji také různé sportovní aktivity a nerada se nudí. Letos nastoupila do 2. třídy a zatím ji to ve škole baví. Snad jí to vydrží až do konce školního roku.

Kačenka bydlí se svojí maminkou, která pobírá III. stupeň invalidního důchodu. Maminka by k tomu ráda pracovala, bohužel se jí ale nedaří najít si zaměstnání. Její další příjem tvoří už jen dávky hmotné nouze. Ze svých skromných finančních prostředků však musí zvládnout pokrýt nejen náklady na bydlení a domácnost, ale také léky na atopický ekzém, který trápí Kačenku.

Pro maminku není vůbec snadné to finančně všechno zvládnout. Aktuálně jí bohužel nezbývají peníze na úhradu družiny a školních obědů. A protože se nemá na koho jiného obrátit, rozhodla se požádat o pomoc Patrona dětí.

Na pomoc dětem putuje vždy 100 %
částky, kterou darujete.

Aktuálně čekají na vaši pomoc

Vyberte kraj na mapě