Kačence na školu v přírodě

Obrázek příběhu
Přispívali jste na

školu v přírodě

Obrázek daru
Mgr. Marie  Přecechtělová
Patron příběhu

Mgr. Marie Přecechtělová

ředitelka mateřské školy

Komentář patrona

Kačenku znám z mateřské školy, kam v raném dětství docházela. Zůstaly jsme v kontaktu i po té, co odešla na základní školu. Kačenky rodiče se rozvedli, a od té doby se maminka potýká s finančními problémy. Kačenka by v novém školním roce ráda jela na školu v přírodě, maminka ale na takový výdaj nemá peníze.

Společně jsme vybrali
celou částku 1,900 Kč

Děkujeme všem!

Sdílet příběh:

Kačenka a její příběh

Jedenáctiletá Kačenka chodí do 4. třídy. Ve škole má samé jedničky a jednou by se ráda stala učitelkou. Je citlivá a ráda dává lidem dárky – ideálně ty, které sama vyrobí nebo namaluje. Baví ji starat se o druhé a miluje zvířátka. Má také výborné organizační schopnosti a myslím si, že ji jednou čeká skvělá budoucnost.

Kačenku vychovávám sama. Její tatínek od nás odešel, když jí byly dva roky. Za svojí dcerou jezdí tak třikrát do roka, a to je samozřejmě málo. Kačenka se tím hodně trápí. Často o tom mluvíme, pravidelně si také povídá se školním psychologem.

Jsem už starší matka a nemůžu se svojí dcerkou běhat a hrát pohybové hry. Ale snažím se, aby byla šťastná a měla všechno, co potřebuje. Kačenka nosí slabší brýle, bere léky na alergie a střevní potíže, což významně zatěžuje náš rodinný rozpočet. Její otec navíc dodnes nepochopil, že péče o dítě je finančně náročná, a neposílá žádné výživné. Vše ale řeším soudní cestou.

Protože jsem samoživitelka, přežíváme, jak se dá. Některé věci Kačence bohužel dopřát nemůžu. Ráda by například jela na školu v přírodě, není však v mých finančních možnostech jí to dopřát. Proto žádám o pomoc u Patrona dětí. Na školu v přírodě se Kačenka moc těší a bude hodně nešťastná, pokud nebude moci jet.

Na pomoc dětem putuje vždy 100 %
částky, kterou darujete.

Aktuálně čekají na vaši pomoc

Vyberte kraj na mapě