Kačence na snadnější pohyb a lepší držení těla

Obrázek příběhu
Přispívali jste na

speciální obleček TheraTogs; dar zajišťuje Centrum náhradní rodinné péče dětí se zdravotním hendikepem, z.s.

Obrázek daru
Radka  Fléglová, DiS.
Patron příběhu

Radka Fléglová, DiS.

fyzioterapeutka

Komentář patrona

Kačenku a její rodinu znám už od roku 2014, kdy přišli do naší ordinace s diagnózou dětské mozkové obrny. Kačence bylo půl roku. V té době vůbec nedržela hlavičku, nepásla koníky, neprojevovala zájem o hračky a byla velice hypotonická. Společně jsme zahájili intenzivní rehabilitaci, do které se zapojili oba rodiče i babička. Je neuvěřitelné, jak si celá rodina včetně prarodičů pomáhá a vychází si vstříc. Nikdy se nestalo, že by nepřišli na cvičení. Na začátku byly pokroky málo znatelné, ale byly tam. V roce se Kačenka ještě sama neotočila, ale v poloze na bříšku zvedala perfektně hlavičku, sahala si pro hračky a všechno ji zajímalo. V té době jsme do terapie zařadili i čínskou medicínu a jiné stimulační techniky. Ve dvou letech začala Kačka lézt, seděla a zvládla i vysoký klek. Ve třech letech se postavila a začala chodit s chodítkem. Kratší vzdálenosti dnes ujde s pomocí berliček, které si musela rodina sama zaplatit. Kačenka je velice veselá holčička s chutí do života. Do cvičení se aktivně zapojuje a je vidět, že opravdu chce. Má dostatek síly, vitality a energie. Po čem ale Kačka a celá její rodina touží nejvíc, je její samostatná chůze bez pomůcek. K té by jí mohl dopomoci speciální obleček TheraTogs. Ten by udržoval Kačenky trup ve stabilní poloze, takže by byl její pohyb více kontrolovatelný. Tělo se časem přizpůsobuje dlouhodobému užívání oblečku a postupně se mění a zkvalitňují pohybové stereotypy. Každodenní nošení oblečku pak umožňuje integraci terapeutického efektu do domácího prostředí. Pomozte, prosím, rodině společně se mnou. Naši pomoc si opravdu zaslouží.

Společně jsme vybrali
celou částku 18,876 Kč

Děkujeme všem!

Sdílet příběh:

Příběh Kačenky, pro kterou je speciální obleček klíčem k prvním samostatným krůčkům

Pětiletá dcera Kačenka je usměvavá, rošťácká a společenská holčička. Denně navštěvuje speciální školku, kde se zaměřují na děti s kombinovanými vadami. Ve společnosti dětí je ráda, takže se jí ve školce moc líbí. Společně s jejím tatínkem a mladší sestřičkou Maruškou žijeme v rodinném domku na vesnici.

Kačenka se narodila jako zdánlivě zdravá holčička. Pak jsme si ale všimli, že něco není v pořádku. Na doporučení naší dětské lékařky byla Kačenka odeslána na neurologická i jiná vyšetření, na jejichž konci byla dětská mozková obrna se svalovou hypotonií. To znamená, že má Kačenka ochablé svalstvo trupu a nohou, takže není schopná samostatné chůze. Protože je ale moc šikovná, kratší vzdálenosti dnes ujde jen s berličkami. Když se pouští někam dál, musí mít oporu v chodítku. Já nebo tatínek jsme samozřejmě vždycky poblíž a Kačenku hlídáme.

Pro Kačenku je nyní nejdůležitější, aby měla tělo ve stabilní poloze (a to nejen při cvičení), což je vzhledem ke svalové ochablosti dost obtížné. Proto bychom jí chtěli pořídit speciální obleček TheraTogs, který umí zpevnit trup a udržet tělo ve správné poloze. Kačenka by ho nosila celý den. Slibujeme si od toho, že třeba jednou nebude potřebovat žádné kompenzační pomůcky a bude chodit úplně sama. Na pořízení tohoto oblečku ale bohužel naše finance nestačí. Proto se obracíme na vás s prosbou o finanční pomoc.

Na pomoc dětem putuje vždy 100 %
částky, kterou darujete.

Aktuálně čekají na vaši pomoc

Vyberte kraj na mapě