Kadeřnické potřeby pro Elišku

Obrázek příběhu
Přispívali jste na

kadeřnický set

Obrázek daru
Mgr. Jarmila  Studeníková
Patron příběhu

Mgr. Jarmila Studeníková

terénní sociální pracovnice

Komentář patrona

S Eliškou se znám od roku 2016, kdy jsem začala z pozice terénní asistentky pro rodiny s dětmi spolupracovat s její maminkou. Eliška je již velká slečna, která nedávno oslavila patnácté narozeniny. S rodinou jsem řešila kromě ztíženého finančního zabezpečení a zhoršené sociální situace také velké rozhodování o volbě povolání Elišky. Eliška byla přijata na vysněný obor kadeřník, od nového školního roku bude na studium dojíždět. Maminka počítá se zvýšenou zátěží rodinného rozpočtu, nicméně počáteční náklady na studium jsou nad její finanční možnosti. Pro Elišku tato škola znamená splnění jejího velkého snu – stát se výbornou kadeřnicí a mistrem ve svém oboru. Uvědomuje si, že řemeslo má zlaté dno, a vzdělání je nezbytně důležité pro její další budoucnost a uplatnění.

Společně jsme vybrali
celou částku 3,414 Kč

Děkujeme všem!

Sdílet příběh:

Budoucí kadeřnice Eliška a její příběh

Eliška vyrůstá se svým čtyřletým bratrem a maminkou v pronajatém bytě. Už od malička to neměla jednoduché. Původně žila ve vzdálené vesnici s maminkou a otcem, který propadl alkoholu. Život s ním nebyl jednoduchý, po čase se proto maminka rozhodla od něj odejít. S novým partnerem, s nímž má syna, však nastalo podobné problémové soužití. Hlavní roli zde hrál opět alkohol. Až když byla Eliška náctiletá, podařilo se její mamince osamostatnit se a od problematického partnera odejít.

Podařilo se jí zajistit pro své děti slušné bydlení, vytvořila pro ně domov, kde mají šanci prožívat bezstarostné dětství. Eliška však díky prožitým zkušenostem předčasně dospěla. Maminka má snahu rodinu zabezpečit, jak jen to jde, jako samoživitelka má však omezené možnosti pracovního uplatnění. Svým dětem chce dopřát vše, po čem touží, a podporuje je v dalším vzdělávání. Maminka je po nedávném ukončení pracovního poměru na dobu určitou v evidenci ÚP. Snaží se najít si práci na zkrácený úvazek nebo brigádu. Mladší syn je totiž často nemocný a má obtíže s imunitou. A maminka nemá nikoho, kdo by jí synka hlídal.

Eliška je oproti svým vrstevníkům velmi vyspělá, uvažuje rozumně a přemýšlí nad budoucností. V září nastoupí do 1. ročníku na obor kadeřnice. Školu si vybrala sama, moc ji to baví. Nástup do školy je však spojen s velkými výdaji, které si maminka nemůže dovolit. Nejdůležitější věcí je kadeřnický set, který je pro všechny studenty povinný. Přispějeme Elišce na tyto povinné školní pomůcky?

Na pomoc dětem putuje vždy 100 %
částky, kterou darujete.

Aktuálně čekají na vaši pomoc

Vyberte kraj na mapě