Kájovi na horské kolo

Obrázek příběhu
Přispívali jste na

horské kolo; dar zajišťuje Mall.cz

Obrázek daru
Mgr. Marie  Šináklová
Patron příběhu

Mgr. Marie Šináklová

klíčový pracovník - podpora pěstounských rodin

Komentář patrona

Pracuji v neziskové organizaci Domeček DMCČSH a věnuji se podpoře pěstounských rodin. Kája je v pěstounské péči u své babičky a já jsem jejich klíčovou pracovnicí. Maminka o Káju zatím neprojevila žádný zájem, nejsou spolu v kontaktu. Otec také neplní své povinnosti plynoucí z rodičovské odpovědnosti. Babička je nyní ve velmi tíživé finanční situaci, takže se rodina musí ve všem dost omezovat. Kája je sportovně založený kluk, který je rád venku. Dříve chodil na fotbal, ale protože tam zažil šikanu, už tam chodit nechce. Jeho velkým snem je mít vlastní horské kolo, na kterém by podnikal různé výlety. Více času by také mohl strávit se svými kamarády, kteří už kola mají a pravidelně na nich jezdí. Pojďme společně Kájovi splnit jeho velký sen.

Společně jsme vybrali
celou částku 7,136 Kč

Děkujeme všem!

Sdílet příběh:

Příběh Káji, který si prošel týráním i šikanou

Jmenuji se Kája a je mi 13 let. Mám moc rád přírodu, takže se snažím trávit volný čas hlavně venku. Baví mě fotbal a jízda na kole. A když třeba prší a nemůžu být venku, stavím si z lega. Bohužel se musím přiznat, že ve škole nejsem rád. Chodím do 6. třídy a třeba taková matematika, to je pro mě učiněné peklo. Jsou s ní jenom potíže. Navíc jsem se ze strany spolužáků setkal s šikanou, a to bylo hodně zlé. Letos chodím do jiné třídy, tak snad to bude dobré.

Od svých dvou let bydlím s babičkou, která je úplně nejvíc skvělá. Mamka s námi nežije a vůbec nás nenavštěvuje. Babička říká, že se o mě nedokázala postarat, tak raději odešla. Prý se ke mně ani nechovala hezky, a proto trpím schizofrenií. Nějak je mi to všechno hrozně líto. V našem bytě s námi ještě bydlí můj strejda, se kterým skvěle vycházím. Je mu teprve osmnáct a je fajn.

Nedávno jsem poprosil babičku, jestli by mi nepořídila nové kolo. Spousta mých kamarádů z okolí kola má a hodně na nich jezdí a mě mrzí, že se k nim nemůžu připojit. Babička ale říkala, že na kolo nemá dost peněz. Prý jí to je moc líto, ale nedá se s tím nic dělat. A tak to zkouším přes Patrona dětí. Myslíte, že byste mi s pořízením kola mohli pomoct?

Na pomoc dětem putuje vždy 100 %
částky, kterou darujete.

Aktuálně čekají na vaši pomoc

Vyberte kraj na mapě