Kájovi na stimulaci nemocných oček a rozvoj řeči

Obrázek příběhu
Přispívali jste na

iPad; dar zajišťuje Mall.cz

Obrázek daru
Mgr. Lucie  Bartusková
Patron příběhu

Mgr. Lucie Bartusková

poradkyně rané péče, instruktorka stimulace zraku

Komentář patrona

Pracuji jako poradkyně rané péče ve Společnosti pro ranou péči, která se zaměřuje na rodiny s dětmi se zrakovým a kombinovaným postižením. Rodina malého Káji naši službu vyhledala v červnu roku 2018, kdy se u Káji projevoval nekontrolovatelný pohyb očních bulbů, měl neustále přivřené oči a nenavazoval téměř žádný oční kontakt. Velmi se nám u něj osvědčila práce s iPadem, který si rodina z našeho centra zapůjčila. S Kájou jsme pracovali na uvědomění si nabízených podnětů na obrazovce, na podpoře koordinace oka a ruky, kdy jej právě iPad motivoval pro to, aby se díval na to, na co sahá. Výhodou této konkrétní pomůcky jsou možnosti změny podsvícení displeje, zvětšování obrázků a jednoduché ovládání. Bohužel se jedná o nákladnější pomůcku, kterou si teď Kájovi rodiče nemohou dovolit, proto prosí s mojí podporou o pomoc Patrona dětí.

Společně jsme vybrali
celou částku 11,760 Kč

Děkujeme všem!

Sdílet příběh:

Maminka vypráví příběh svého synka, který trpí těžkou oční vadou

Dvouletý Kája je živý, veselý a zvídavý kluk, který někdy umí být i pěkně tvrdohlavý. Bydlí s námi, svými rodiči, a pětiletým bráškou Matějem.

Kája to v životě nemá vůbec snadné. Od malička se potýká s těžkou oční vadou a krátce po narození bojoval s epilepsií. Záchvaty byly dokonce tak silné, že upadal do bezvědomí. Proč se tomu tak dělo nám nikdo z lékařů nedokázal říct, naštěstí ale zabrala antiepileptika a záchvaty ustoupily.

Pokud jde o Kájovu oční vadu, trápí ho těžká světloplachost, velice špatně zaostřuje a nedokáže se podívat na horizont. Moc mu ale pomáhají brýle s filtrovanými skly a také klasické dioptrické brýle. Brýle střídáme podle denního světla. Samozřejmostí je rovněž oční stimulace, které se věnujeme denně.

S oční vadou bohužel také souvisí synkův opožděný psychomotorický vývoj. Momentálně s Kájou jezdíme na pravidelné kontroly na neurologii, kardiologii, psychologii, k očnímu lékaři a ke zrakové terapeutce. K nám domů potom dochází pracovnice rané péče. Máme za sebou také rehabilitace a za nějaký čas nás čeká logopedie. Kája totiž vůbec nemluví.

A proč vám tohle všechno vyprávím? Chtěla bych vás touto cestou poprosit o příspěvek na iPad, který bychom využili pro stimulaci Kájova zraku a rozvoj řeči. Tato pomůcka totiž skýtá řadu aplikací, které jsou určené pro rozvoj dětí, jako je náš Kája. Ten si iPad už vyzkoušel a sami jsme byli překvapeni, jak hezky spolupracoval. Protože si však s manželem takový výdaj nemůžeme dovolit, prosíme o pomoc vás.

Na pomoc dětem putuje vždy 100 %
částky, kterou darujete.

Aktuálně čekají na vaši pomoc

Vyberte kraj na mapě