Kájovi na zaplacení obědů a internátu

Obrázek příběhu
Přispívali jste na

zaplacení internátu a stravného na školní rok 2018/2019

Obrázek daru
Bc. Klára  Pazderová
Patron příběhu

Bc. Klára Pazderová

vedoucí a sociální pracovnice sociálně aktivizační služby Betlém

Komentář patrona

Jako sociální pracovnice spolupracuji s Kájovou rodinou už 2,5 roku. Matka nás oslovila po požáru jejich domu a od té doby intenzivně spolupracujeme na zlepšení jejich životní situace. Když už to po požáru jejich domu vypadalo, že se situace uklidňuje, tak se rodina dozvěděla, že je otec vážně nemocný. I přes mnoho operací a náročnou léčbu otec v březnu letošního roku zemřel. Matka, která já na mateřské dovolené, najednou zůstala na 5 dětí sama. Provázeli jsme jí touto skutečností a pomáhali jí vyřídit všechny dávky státní sociální podpory. Nyní v srpnu se na matku obrátili věřitelé, kterým otec dlužil peníze, a všechny dluhy převedli na ni. Rodina se tak potýká s velkými finančními problémy. Proto je výdaj za internát a stravné nad jejich finanční možnosti.

Společně jsme vybrali
celou částku 18,008 Kč

Děkujeme všem!

Sdílet příběh:

Pomoc pro Káju, jehož rodina se vyrovnává se smrtí tatínka

Kájovi je 15 let a už odmala ho baví práce se dřevem. Se svojí mamkou a čtyřmi mladšími sourozenci bydlí v pronajatém rodinném domku na vesnici. Není to však tak dávno, co s nimi ještě bydlel tatínek.

Před necelými třemi lety se stalo neštěstí, které rozpoutalo vlnu tragických rodinných událostí. Nejprve Kájův rodinný dům zachvátil požár. Po velké a dlouhé námaze rodičů, sociálních pracovníků a Charity se ale rodina dokázala jakž takž stabilizovat. Několik týdnů po požáru však přišla zpráva, že je Kájův tatínek hodně nemocný. I když podstoupil mnoho operací a náročnou léčbu, na začátku března tohoto roku bohužel zemřel. Pro rodinu to byla obrovská rána. Maminka, která je na mateřské dovolené, najednou přišla o svoji oporu a zároveň zůstala na všechno sama.

I přes veškerou pomoc státního sociálního systému bohužel nezvládá hradit vše, co její děti potřebují. Kája teď nastoupil na střední školu, která ho moc baví. Protože je ale docela daleko od domova, musí bydlet na internátu. Maminka si nemůže dovolit internát platit, Kájovi nemůže financovat ani pravidelné obědy. S obojím ale může pomoci Patron dětí a jeho dárci. Pomůžeme?

P. S. Jméno chlapce bylo na žádost maminky změněno. Děkujeme za pochopení!

Na pomoc dětem putuje vždy 100 %
částky, kterou darujete.

Aktuálně čekají na vaši pomoc

Vyberte kraj na mapě