Karolínce na efektivnější domácí výuku

Obrázek příběhu
Přispívali jste na

notebook

Obrázek daru
Martina Pospíšilová
Patron příběhu

Martina Pospíšilová

rodinná přítelkyně

Komentář patrona

S Karolínkou a její babičkou jsem se poznala díky mé blízké známé, u které se v současné době obě ukrývají před bývalým násilnickým manželem babičky. Karolínka je velice milá a usměvavá dívenka, která miluje zvířátka. I když ji babička učí doma, snaží se zajistit, aby měla kontakt se svými vrstevníky. Vídáváme se proto často na nedělní besídce v místním církevním sboru, kde působím jako učitelka. Velice ráda je také navštěvuji v domě mé kamarádky a společně podnikáme spoustu aktivit. Vidím, jak se babička Karolínce věnuje a nesmírně obdivuji její přístup a lásku ke své vnučce. Karolínce by se hodil notebook na programy pro rozvoj řeči a komunikace. V současné době si to však nemohou dovolit. Proto bych ráda jejich jménem požádala o finanční podporu.

Společně jsme vybrali
celou částku 10,549 Kč

Děkujeme všem!

Sdílet příběh:

Na pomoc Karolínce a její babičce v tíživé životní situaci

Jsem babičkou sedmileté Karolínky, kterou mám od jejích dvou let v pěstounské péči. Karolínka má ráda zvířátka. Pomáhají jí lépe se vyrovnávat se všem špatnými věcmi, které si pro ni život přichystal. Také moc ráda sportuje a užívá si pohyb na čerstvém vzduchu. Už od čtyř let jezdí na koni, užívá si jízdu na kole, plave a má moc ráda turistiku.

Karolínka bohužel trpí těžkou formou vývojové dysfázie, která se projevuje narušeným vývojem řeči. To znamená, že její schopnost naučit se verbálně komunikovat je nižší než u jejích vrstevníků. Je však velice snaživá, pečlivá a dělá velké pokroky. Úspěšně také zvládla svůj nástup do 1. třídy.

Na jaře roku 2016 u nás doma vyvrcholilo domácí násilí, psychický i fyzický teror ze strany mého dnes už bývalého manžela alkoholika. Po opakovaných útocích na nás byl Policií ČR vykázán. Po třech měsících se však vrátil z protialkoholního léčení. Tři dny byl klid, ale potom všechno začalo nanovo. Fyzicky opět napadl mě i Karolínku, a tak jsme od něj utekly. Od té doby se skrýváme, protože nás s většími i menšími přestávkami stále hledá.

Karolínka ze dne na den přišla o domov a věci, na které byla zvyklá. Nejhorší pro ni byla ztráta některých zvířátek. Bývalý manžel také spálil většinu našich věcí, něco vyhodil do popelnice a prodal v bazaru. Mezi zničenými věcmi byli i logopedické pomůcky, knihy, počítač a léky pro Karolínku. Spoustu věcí jsme si musely znovu opatřit. U Karolínky se vinou celé situace rozvinul posttraumatický stresový syndrom. Lékaři jí proto museli nasadit antidepresiva.

Teď už je Karolínka veselejší a se vším se postupně vyrovnává. Snažím se, aby byla šťastná a spokojená. Hodně nám pomáhají naši příbuzní. Bude však trvat delší dobu, než si vyléčí zraněnou dušičku. Už se ale tolik nebojí všech zvuků a přestala se děsit projíždějících aut. Až nás bývalý manžel přestane obtěžovat, věřím, že budeme spokojeně žít.

Karolínku teď učím doma, protože chodit do školy nezvládá. Ale je to veliká bojovnice, která chce všechno dělat perfektně. V současné době bychom nutně potřebovaly notebook na programy s různými logopedickými cvičeními. Notebook by zefektivnil naši domácí výuku a využily bychom ho na procvičování angličtiny a jiných předmětů. Opravdu hodně by nám to pomohlo.

P. S. Protože se v současné době ukrýváme, byla jména v příběhu pozměněna. Děkujeme za pochopení.

Na pomoc dětem putuje vždy 100 %
částky, kterou darujete.

Aktuálně čekají na vaši pomoc

Vyberte kraj na mapě