Karolínce na intenzivní rehabilitace

Obrázek příběhu
Přispívali jste na

intenzivní rehabilitační pobyt na Neurorehabilitační klinice AXON

Obrázek daru
Michaela  Ptáková
Patron příběhu

Michaela Ptáková

rodinná přítelkyně

Komentář patrona

Karolínka je roční dcerka mojí kamarádky, se kterou se znám už od základní školy. Holky bydlí kousek ode mě a pravidelně se navštěvujeme. Karolínka žije s maminkou a tatínkem v rodinném domku se zahradou. Dnes je jí rok a kousek a bohužel se neotáčí, nepřetáčí, ani nesedí, prostě nám převážně jen leží. Od toho se odvíjelo i to, že ještě nedávno musela mít 23 hodin denně speciální helmičku, kterou se napravovala její zploštělá hlavička. Neustále také podstupuje nějaká vyšetření, aktuálně se chystá na magnetickou rezonanci, a různé terapie jako například hipoterapii a další. Přesná diagnóza ještě není známá, čím dál častěji ale lékaři hovoří o centrální svalové hypotonii. Za nedlouho by měla Kája absolvovat intenzivní rehabilitaci, která by zpevnila její ochablé svalstvo. Protože se ale jedná o nákladnou záležitost, na kterou v rodinném rozpočtu nezbývají peníze, žádají rodiče o pomoc prostřednictvím Patrona dětí.

Společně jsme vybrali
celou částku 35,700 Kč

Děkujeme všem!

Sdílet příběh:

Maminka napsala příběh svojí Karolínky, kterou neposlouchá vlastní tělíčko

Karolínka se narodila v květnu loňského roku jako pohodové a hodné miminko, které by chtěl mít doma každý. Časem nám to ale začalo být podezřelé. Zatímco stejně staré děti už pásly koníčky a držely hlavičku, Karolínka nic z toho nedělala, jen spokojeně ležela. Raději jsem ji tak vzala k doktorce poradit se o tom, co se děje. Tehdy jsme se nic moc nedozvěděli, začal ale kolotoč vyšetření, který stále ještě neskončil.

Karolínka má už za sebou genetické testy a vyšetření na různé metabolické poruchy. Podstoupila EEG a zanedlouho ji čeká magnetická rezonance, kardio a sono bříška a vyšetření očí, protože nám začala šilhat. Protože dlouho ležela, měla také zploštělou hlavičku. Začala tak nosit helmičku, kterou jsem jí sundávala jen na cvičení a koupání. Díky ní se za 4,5 měsíce podařilo „vymodelovat“ Karolínčinu hlavičku hezky dokulata.

Karolínka zatím nemá dostatek sil na to, aby ovládala své tělíčko a mohla dělat to, co zvládají její vrstevníci. Nepřetočí se na bříško, neplazí se, neleze, nesedí a ještě jsme neslyšeli jediné její slůvko. To se však může změnit na Neurorehabilitační klinice AXON. Tamější intenzivní rehabilitace jsou pro naši holčičku tím pravým, protože pomáhají ke zpevňování a posilování svalového aparátu. Díky nim bude mít Karolínka naději, že motoricky dožene své vrstevníky. Protože se ale jedná o velký výdaj, který si nemůžeme dovolit, rozhodli jsme se zkusit své štěstí a požádat o pomoc vás.

Na pomoc dětem putuje vždy 100 %
částky, kterou darujete.

Aktuálně čekají na vaši pomoc

Vyberte kraj na mapě