Karolínce na intenzivní rehabilitace

Obrázek příběhu
Přispívali jste na

intenzivní rehabilitace na 14 dní; dar zajišťuje ARCADA NeuroMedical Center

Obrázek daru
Nikol  Hánová
Patron příběhu

Nikol Hánová

rodinná přítelkyně

Komentář patrona

Když moje nejlepší kamarádka čekala Karolínku, vše bylo naprosto v pořádku, bez zdravotních komplikací. V termínu porodu jí však praskla placenta, dostavilo se masivní krvácení a Karolínka přišla na svět bez známek života. Lékaři ji museli oživovat a nedostatečné okysličení mozku po několik dlouhých minut u ní způsobilo dětskou mozkovou obrnu. Karolínka je fyzicky i mentálně postižená, má epilepsii a musí pravidelně užívat různé léky. Nemluví ani nechodí, vyžaduje nepřetržitou péči a je upoutána na speciální invalidní vozík. Její maminka mi vždy, když jsem potřebovala, moc pomohla, a teď je řada na mně. Karolínka potřebuje nákladnou rehabilitaci, na kterou ale její rodiče nemají peníze. Jsem hrdá na to, že mi dovolili stát se patronkou jejich příběhu a požádat vás o příspěvek na tolik potřebné rehabilitace. Věřím, že společně na ně potřebnou finanční částku vybereme.

Celou částku se sice nepodařilo vybrat, s rodinou dítěte jsme ale našli způsob, jak za vybranou částku 20000 Kč pořídit alespoň část daru. Děkujeme všem!

Sdílet příběh:

Příběh Karolínky, která po svém narození bojovala o život

Tříletá Karolínka měla těžký vstup do života. Narodila se bez známek života a lékaři ji museli dlouho oživovat. Karolínka se naštěstí nevzdala a o své místo na světě zabojovala. Následky těžkého porodu si však ponese po celý život.

Malá šikulka se dnes potýká s dětskou mozkovou obrnou s postižením všech končetin a epilepsií. Nemluví, nesedí, nedokáže nic chytit do ruček a její pohyby připomínají hadrovou panenku. Díky pravidelnému cvičení a rehabilitacím se už ale dokáže obrátit na bříško. A to je pro ni velký úspěch.

Aby se ve svém vývoji posouvala stále kupředu, potřebuje pravidelně rehabilitovat. Nejúčinnější rehabilitace však nejsou hrazeny pojišťovnami, přitom jsou opravdu nákladné. Karolínka nyní potřebuje čtrnáctidenní intenzivní rehabilitaci, která stojí 48 500 korun. Tolik peněz ale rodiče nemají. V rodině pracuje jen tatínek, maminka se doma stará o Karolínku a k tomu společně vychovávají další 2 děti. A tak prosí o příspěvek Patrona dětí. Pomůžeme?

Na pomoc dětem putuje vždy 100 %
částky, kterou darujete.

Aktuálně čekají na vaši pomoc

Vyberte kraj na mapě