Karolínce na léčebnou podložku

Obrázek příběhu
Přispívali jste na

vyhřívanou podložku Bio-mat, ALFIDA s.r.o., Čelákovice

Obrázek daru
Ing. Věra Ondráčková
Patron příběhu

Ing. Věra Ondráčková

rodinná přítelkyně

Komentář patrona

S Karolínkou, Rozárkou a jejich rodiči jsem se seznámila při charitativní akci sbírání víček ve škole, když jsme hledali, komu by naše sbírka mohla pomoci. Holčičky jsou těžce nedonošená, jednovaječná dvojčátka narozená ve 29. týdnu těhotenství. Několik dní po porodu obě prodělala krvácení do mozku. Jako následek krvácení mají dětskou mozkovou obrnu a epilepsii, a postižení končetin. Ruku v ruce s těmito zdravotními problémy jsou obě výrazně psychomotoricky opožděné. Rodina hledá všechny možnosti, jak holčičkám co nejvíce pomoci postavit se jednou na vlastní nohy. Terapeuty jim byla doporučena podložka Bio-mat pro stimulaci bazálního metabolismu, zlepšení prokrvení a okysličení tkání a aktivaci svalstva. Její pořízení je však pro rodinu finančně náročné. Karolínka a Rozárka jsou velké bojovnice. Přeji jim i rodině hodně sil a děkuji za vaši pomoc!

Společně jsme vybrali
celou částku 19,844 Kč

Děkujeme všem!

Sdílet příběh:

Maminka napsala příběh svých dvojčátek

Karolínka s Rozárkou jsou těžce nedonošená, jednovaječná dvojčátka. Na svět holčičky pospíchaly a narodily se už ve 29. týdnu těhotenství. Ač prvotní poporodní adaptace probíhala bez větších komplikací, obě několik dní po porodu prodělaly těžká krvácení do mozku. Následkem toho trpí dětskou mozkovou obrnou, Karolínka má postižení tří končetin, Rozárka bohužel postižení končetin všech. Trápí je epilepsie a řada přidružených diagnóz. Karolínka velmi zaostává v psychomotorickém vývoji. Ač je jí 2,5 roku, zatím nechodí, nesedí, neplazí se a není schopna se učit jakékoliv prvky samoobsluhy. Je plně odkázána na péči druhé osoby.

Prognózy lékařů nejsou příliš optimistické, ale nevzdáváme se a bojujeme s nepřízní osudu, co nám síly stačí. Několikrát ročně jezdíme na intenzivní hiporehabilitační pobyty, do lázní, na speciální rehabilitační pobyty a od letošního roku absolvujeme také neurorehabilitační terapie. Hledáme možnosti, jak holčičkám co nejvíce usnadnit život a přiblížit se tak našemu společnému snu, aby se jednou postavily na vlastní nohy.

Pro Karolínku nám bylo doporučeno používání vyhřívané podložky ke stimulaci bazálního metabolismu, zlepšení prokrvení a okysličení tkání. Podložka dále podporuje imunitu, hluboký spánek a působí preventivně proti spasmatickým stavům.

Věřte, že kdyby mohla láska a víra léčit, že bychom se všichni – rodiče, naše rodiny, nejbližší přátelé – rozdali do posledních sil, jen aby holčičky mohly žít lepší život. Naše finanční prostředky nestačí pokrýt nákladnou neurorehabilitaci, hipoterapii a rehabilitační pobyty a řadu rehabilitačních pomůcek. Pořízení podložky Bio-mat je pro nás momentálně nedostupné. Děkujeme všem, kteří pomáhají.

Na pomoc dětem putuje vždy 100 %
částky, kterou darujete.

Aktuálně čekají na vaši pomoc

Vyberte kraj na mapě