Karolínce na lyžák se spolužáky

Obrázek příběhu
Přispívali jste na

lyžařský výcvik v rámci školy

Obrázek daru
Bohumil  Bula
Patron příběhu

Bohumil Bula

vedoucí zájmové činnosti

Komentář patrona

Jsem vedoucí Otevřeného dětského klubu, který Karolínka s mladším bráškou každodenně navštěvují. Karolínka je hodně uzavřená dívka, která nerada dává najevo své city. Může se zdát, že se o nikoho a nic nezajímá, to je ale pouze zdání. Jen se tak brání proti okolnímu světu. Je nedůvěřivá a je těžké získat si její sympatie. Když ji ale více poznáte, zjistíte, že je to velmi citlivé a laskavé dítě. Jako malá holčička byla hodně citově závislá na svém otci, takže když se její rodiče rozvedli, silně ji to zasáhlo. Přestože od rozvodu uběhla už dlouhá doba, Karolínka zatím není schopná se s touto citovou újmou vyrovnat. Pracuje na tom však se svým psychologem. Karolínčina maminka se moc snaží, aby její dvě děti byly šťastné a spokojené, občas se jí ale některá jejich přání nedaří splnit. Jedním takovým velkým Karolínčiným přáním je odjet se spolužáky na lyžařský výcvik. A protože na něj maminka nemá peníze, obrátila se s žádostí o pomoc na Patrona dětí.

Společně jsme vybrali
celou částku 3,500 Kč

Děkujeme všem!

Sdílet příběh:

Příběh Karolínky, která vyrůstá s maminkou a mladším bráškou

Čtrnáctiletá Karolínka je šikovná slečna na prahu puberty. Miluje zvířata a žlutou barvu, společně s o dva roky mladším bráškou navštěvuje kroužek dobrovolných hasičů a komunitní centrum, které funguje jako klub dětí a mládeže. Maminka vede své děti k respektu k přírodě a často společně vyrážejí na dlouhé túry. Pomáhá jim také s učením, protože oba mají různé poruchy pozornosti a docházejí do pedagogicko-psychologické poradny.

Maminka se odjakživa snažila, aby dětem nic nechybělo, některá přání jim však splnit nedokáže. Karolínka by například letošní zimu ráda odjela se svými spolužáky na lyžařský kurz, doma na něj ale nejsou peníze. Maminka se totiž o své děti stará sama, a to už dlouhých 9 let. Pracuje, více než 4 roky však splácí insolvenci, takže hospodaří jen s životním minimem. I tak ale zvládá dětem uhradit školní pomůcky a obědy, školy v přírodě i kroužek hasičů. Na lyžařský kurz už však peníze nezbývají.

Karolínka je uzavřená dívka a chvíli jí trvá, než k sobě někoho pustí. Lyžařský kurz pro ni představuje skvělou příležitost, jak si upevnit své místo v třídním kolektivu a na chvíli zapomenout na smutek, který stále pociťuje po odchodu svého tatínka. Bývala na něj totiž hodně fixovaná a s rozvodem rodičů se doposud nesmířila.

Pojďme jí dát šanci užít si legraci a bezstarostné chvíle po boku svých vrstevníků a naučit se něco nového. Karolínka si naši pomoc zaslouží.

Na pomoc dětem putuje vždy 100 %
částky, kterou darujete.

Aktuálně čekají na vaši pomoc

Vyberte kraj na mapě