Karolínce na poplatky spojené se školní docházkou

Obrázek příběhu
Přispívali jste na

školní obědy a družinu, poplatek za sbor a úhradu školního fondu (školní akce, divadlo, nákup výtvarných potřeb apod.)

Obrázek daru
Mgr. Hana  Vocelková
Patron příběhu

Mgr. Hana Vocelková

ředitelka školy

Komentář patrona

Karolínka chodí do školy, kde působím jako ředitelka. Její maminka se bohužel ocitla ve finanční tísni. V současné době není sama schopná zaplatit poplatky spojené s Karolínky školní docházkou. Maminka se však hodně snaží, nechce být ve škole dlužnicí, s úhradou poplatků ale potřebuje pomoci. O Karolínku se úžasně stará a učí se s ní, chce jí zajistit dobré vzdělání. Proto Karolínka chodí do výběrové třídy se zaměřením na hudební výchovu. A když náhodou onemocní, maminka jí poctivě dochází do školy pro domácí úkoly. Maminka s dětmi bydlí v bytě, který získala dědictvím. Na byt je bohužel uvalena exekuce, a to ne její vinou. Situace tak pro ni rozhodně není snadná. Ráda bych jí pomohla v tomto nelehkém období, proto jsem se rozhodla stát se patronkou Karolínčina příběhu.

Společně jsme vybrali
celou částku 3,980 Kč

Děkujeme všem!

Sdílet příběh:

Příběh Karolínky, jejíž rodina se ocitla ve finanční tísni

Sedmiletá Karolínka žije se svojí maminkou a dvěma sourozenci. Je to šikovné děvčátko, které v září nastoupilo do 1. třídy. Ve škole ji to moc baví a každý večer tráví tím, že si poctivě připravuje aktovku, aby jí druhý den ve vyučování něco nechybělo.

Zatímco Karolínka se každý den do školy těší, její maminka den co den přemýšlí, jak uhradí školní obědy a družinu. Do konce školního roku musí také zaplatit poplatek do třídního fondu a sbor, kam Karolínka ráda chodí. A proč je to pro ni problém? Posledních 8 let totiž strávila péčí o oba své rodiče, takže nemohla pracovat. Jak sama říká, „finančně nás to zcela položilo“.

Maminky situace se postupně zlepšuje, jde to ale pomalu. Stále si tak nemůže dovolit uhradit poplatky spojené se školní docházkou pro Karolínku. Obrátila se proto na Patrona dětí, kde věříme, že se nám společně podaří rodině pomoci.

Na pomoc dětem putuje vždy 100 %
částky, kterou darujete.

Aktuálně čekají na vaši pomoc

Vyberte kraj na mapě