Karolínce na školu v přírodě

Obrázek příběhu
Přispívali jste na

školu v přírodě

Obrázek daru
Josef  Doležal
Patron příběhu

Josef Doležal

rodinný přítel

Komentář patrona

Karolínky maminku znám už dlouhá léta – jsme kolegové i přátelé. Karolínka je velice snaživé a zvídavé děvče, které žije v neúplné rodině. Má také řadu zdravotních obtíží, které mamince přidělávají vrásky na čele. Nejvíce ji však trápí jejich aktuální finanční situace. Ta je doslova kritická. Za nedlouho se dokonce holky musí kvůli navýšení nájmu vystěhovat z bytu. Maminka tak počítá každou korunu. Karolínka si v tuto chvíli přeje odjet na školu v přírodě, maminka si ale takový výdaj v žádném případě nemůže dovolit. A protože je pro Karolínku nesmírně důležité, aby trávila co nejvíce času se svými vrstevníky, rozhodla se maminka požádat o příspěvek prostřednictvím Patrona dětí. Na škole v přírodě bude Karolínka s dětmi, které dobře zná ze školy. Nebude se tak cítit vyčleněně, až se ostatní spolužáci z akce vrátí a budou si vyprávět, co hezkého zažili.

Společně jsme vybrali
celou částku 3,240 Kč

Děkujeme všem!

Sdílet příběh:

Příběh Karolínky, jejíž maminku trápí akutní nedostatek peněz

Karolínka se narodila před 11 lety. Na svět vykoukla o něco dříve a do života si přinesla srdeční vadu. Postupem času jí bylo také diagnostikováno ADHD, které způsobuje, že je ve škole občas nepozorná a nedaří se jí být v klidu. Jinak je to ale veselá a společenská holčička, která má ráda pohyb, takže si moc užívá čas, který tráví na kroužku latinskoamerických tanců. Baví ji také vyrábění všeho druhu. Bohužel je ale smutná z toho, že ji ostatní děti mezi sebe málokdy přijmou, proto je hodně fixovaná na mě.

Nedávno ale přišla domů s tím, že by ráda jela se spolužáky na školu v přírodě. Věří, že by ji třeba lépe poznali a více se s ní skamarádili. Opravdu se tam těší. Když jsem ale zjistila, kolik by mě to stálo, musela jsem jen smutně konstatovat, že úhrada školy v přírodě je nad mé síly.

O Karolínku se starám sama. Její otec není v našich životech už 8 let. Snažím se, aby Karolínka nestrádala a měla vše, co potřebuje, v poslední době mi to ale moc nejde. Proto jsem se rozhodla požádat o pomoc.

Škola v přírodě dá Karolínce mnoho nových zážitků a věřím, že i spoustu přátel. Trošku se také osamostatní a nebude už na mně tolik závislá.

Na pomoc dětem putuje vždy 100 %
částky, kterou darujete.

Aktuálně čekají na vaši pomoc

Vyberte kraj na mapě