Karolínce a Zdeňkovi na obědy ve školce

Obrázek příběhu
Přispívali jste na

obědy ve školce pro 2 děti

Obrázek daru
Bc. Jarmila  Szurmanová
Patron příběhu

Bc. Jarmila Szurmanová

sociální pracovnice

Komentář patrona

S maminkou Karolínky a Zdeňka jsem začala spolupracovat v roce 2006 v rámci sociální práce na obci. Obě děti znám od narození. Rodina žije v bytě, který jim byl přidělen v rámci programu prostupného sociálního bydlení. Rodiče mají kromě Karolínky a Zdeňka ještě další dvě děti. Maminka momentálně pobírá rodičovský příspěvek a otec je z důvodu různých zdravotních obtíží nezaměstnaný. Momentálně s rodinou nežije. Sociální a finanční situace rodiny tak není dobrá. Jediným příjmem maminky jsou sociální dávky. Karolínka i Zdeněk chodí do školky, kde je třeba uhradit obědy (bez zaplacených obědů není docházka do školky možná). Zaplatit obědy po dvě děti je ale pro ni v tuto chvíli nereálné. Maminka se o děti řádně stará a má zájem o to, aby se zařadily do kolektivu, naučily se novým věcem a byly připravené na základní školní docházku. Bez pomoci to ale půjde jen těžko.

Společně jsme vybrali
celou částku 7,440 Kč

Děkujeme všem!

Sdílet příběh:

Příběh Karolínky a Zdeňka vyprávěný jejich maminkou

Šestiletá Karolínka a čtyřletý Zdeněk se každé ráno těší do školky. Jsou to moji raráškové, kterým je mezi ostatními dětmi moc dobře. Mají dva mladší sourozence, kteří jsou ještě se mnou doma. Společně bydlíme v podnájmu, v bytě prostupného bydlení.

O své děti se starám sama. Pobírám rodičovský příspěvek a dávky hmotné nouze, jiný příjem nemáme. Otec dětí je nezaměstnaný a momentálně s námi kvůli svému zdravotnímu stavu nebydlí, s dětmi se však vídá.

Hospodařit s málem není snadné. Teď musím vyřešit situaci, jak Karolínce a Zdeňkovi zaplatit obědy ve školce. Dohromady je to něco přes 7 000 korun, které nemám. Bohužel ani nevidím způsob, jak na ně ušetřit. Karolínka se Zdeňkem mají ve školce kamarády a cítí se tam dobře. Nechci je připravit o možnost tam chodit, proto prosím o pomoc vás.

Na pomoc dětem putuje vždy 100 %
částky, kterou darujete.

Aktuálně čekají na vaši pomoc

Vyberte kraj na mapě