Káťa a Standa potřebují palandu

Obrázek příběhu
Přispívali jste na

palandu včetně matrací; dar zajišťuje Maxmax.cz

Obrázek daru
Michaela  Slavíčková, DiS.
Patron příběhu

Michaela Slavíčková, DiS.

sociální pracovnice

Komentář patrona

S rodinou Káti a Standy dlouhodobě spolupracuji v rámci sociálně aktivizačních služeb pro rodiny s dětmi. Staník ve volném čase rád čte a Káťu baví pomáhat mamince vařit oběd. Sourozencům se bohužel v nedávné době rozbily postele, spávají proto na gauči, který není pohodlný. Stává se tak, že jsou ráno rozlámaní, bez energie. Maminka se jim snažila zajistit nové postele, to se ale nepovedlo. Rodina se totiž potýká s finanční tísní a pobírá dávky státní sociální podpory a hmotné nouze. Maminka je na rodičovské dovolené a tatínek pracuje jen brigádně. Celkový příjem rodiny tak pokryje pouze nezbytné náklady na bydlení a základní potřeby rodiny. Není proto v jejich silách ušetřit na výdaj spojený s pořízením nových postelí. Proto rodina žádá o pomoc Patrona dětí.

Společně jsme vybrali
celou částku 5,916 Kč

Děkujeme všem!

Sdílet příběh:

Příběh sourozenců, kteří spí na starém gauči

Šestiletá Káťa je společenská a hravá holčička, která chodí do přípravné třídy. Všude ale vypráví o tom, jak moc se těší do školy a jak úžasné to tam bude. Tímto nadšením ji patrně nakazil její desetiletý bráška Standa. Ten tráví každou volnou chvilku u knížek, čas od času si však s chutí zahraje fotbal.

Káťa a Standa bydlí se svými rodiči a třemi sourozenci v podnájmu o velikosti 2+1. Maminka je na rodičovské dovolené a tatínek si přivydělává na brigádách. Příjmy rodiny jsou tak velmi nízké.

Kátě a Standovi se teď rozbily postele a rodiče nemají na nové. Snažili se sehnat palandu z bazaru, bohužel je pro ně i palanda z druhé ruky příliš drahá. Obrátili se proto na Patrona dětí s žádostí o finanční příspěvek. Pomůžeme?

Na pomoc dětem putuje vždy 100 %
částky, kterou darujete.

Aktuálně čekají na vaši pomoc

Vyberte kraj na mapě