Kátě na cestování k lékařům a za rehabilitacemi

Obrázek příběhu
Přispívali jste na

příspěvek na auto pro převoz hendikepovaného dítěte

Obrázek daru
Vladimíra  Šabatková
Patron příběhu

Vladimíra Šabatková

rodinná přítelkyně

Komentář patrona

Maminku Kačenky jsem poznala už na střední škole a známe se přes 20 let. Jsme velmi dobré kamarádky, proto jsem se rozhodla její rodině touto cestou pomoci. Kačenka se narodila předčasně s vrozenou genetickou vadou. Od malička podstupuje intenzivní a nákladné rehabilitace, prodělala několik operací nožiček a nyní už ujde pár kroků s chodítkem. Je to veselá holčička, miluje jízdu autem, hudební a světelné hračky, má moc ráda miminka a svého bratrance Honzíka, kterého často s maminkou navštěvuje. Rodina nyní potřebuje větší auto, do toho současného už se jim jen stěží vejde Kačenčin invalidní vozík. Finanční možnosti rodiny jsou však omezené. Tatínek je po onkologickém onemocnění v invalidním důchodu a jeho zdravotní stav mu nedovoluje pracovat. A státní příspěvek na zakoupení nového auta nestačí. A právě proto se na vás společně s rodiči Kačenky obracím s žádostí o příspěvek.

Společně jsme vybrali
celou částku 150,000 Kč

Děkujeme všem!

Sdílet příběh:

Maminka vypráví příběh své hendikepované dcerky

S manželem vychováváme dcerku Kateřinku, která se na nás pořád směje. Miluje zvukové hračky, hudbu a moc ráda jezdí ve svém vozíčku na procházky, při níž jí kromě mě dělá doprovod i její teta se svým miminkem. Kateřinka si také umí užít jízdu autem.

Naše holčička má vrozenou genetickou vadu, tzv. Sotosův syndrom. Jde o vrozené, geneticky podmíněné onemocnění, které jí způsobilo středně těžkou mentální retardaci a potíže s pohybem. Kačenka má za sebou několik operací nohou, pravidelně rehabilituje a doma cvičí podle Vojtovy metody. I přesto všechno je ale upoutána na invalidní vozík. Před dvěma lety se u ní navíc objevila epilepsie.

Nyní, ve svých deseti letech, je naše dcerka na úrovni dvouletého dítěte. Nemluví, s oporou zvládne jen pár krůčků. Chodí do 3. třídy speciální školy, kde se učí komunikovat pomocí obrázků a zvládat základní samoobsluhu. Má tam k sobě úžasnou asistentku s obrovskou trpělivostí.

Kateřinka nám roste jako z vody, a tak jsme nedávno museli pořídit větší invalidní vozík. Problém je však v tom, že se nám nevejde do auta, bez kterého se nedostaneme na rehabilitace, k lékařům, zkrátka nikam. Část peněz na větší auto dáme nějak dohromady, vás bychom chtěli poprosit o příspěvek ve výši 150 000 korun.

Péče o postižené dítě je neskutečně nákladná. Naše finanční situace je o to těžší, že je manžel v invalidním důchodu. Před šesti lety totiž onemocněl rakovinou, kterou sice porazil, neobešlo se to ale bez následků. Pomáhá mi v mezích svých možností s péčí o Kateřinku, takže mohu pracovat na částečný úvazek. Celou částku na větší auto však nejsme v dohledné době schopní našetřit, proto vám budeme moc vděční za příspěvek.

Na pomoc dětem putuje vždy 100 %
částky, kterou darujete.

Aktuálně čekají na vaši pomoc

Vyberte kraj na mapě