Kateřince na asistenční službu

Obrázek příběhu
Přispívali jste na

osobní asistenci v doprovázení dítěte do školky na půl roku

Obrázek daru
Lucie Mrákavová
Patron příběhu

Lucie Mrákavová

rodinná přítelkyně

Komentář patrona

Kateřinka je moje úžasná neteř. Vyrůstá se svojí maminkou a třemi staršími sourozenci. Maminka se o své děti stará sama, otec neplatí výživné a o děti se nijak nezajímá. Kateřinka by nyní měla na doporučení foniatra navštěvovat speciální školku pro sluchově postižené. Za 2 až 3 roky půjde do školy a musí být schopná se dorozumět, tedy používat znakovou řeč. Proto je pro ni docházení do této školky naprosto nezbytné. Aby to bylo možné, potřebuje osobního asistenta, který by ji do školky doprovázel. Maminka se totiž musí postarat o sedmiletá dvojčátka, takže Kateřinku vozit nemůže. Na zaplacení osobní asistence jí ale také nezbývají peníze.

Společně jsme vybrali
celou částku 50,960 Kč

Děkujeme všem!

Sdílet příběh:

Příběh, jak ho napsal osud

Moje dcerka Kateřinka bude mít letos v květnu 4 roky. Je to krásná a usměvavá holčička, která bohužel vůbec neslyší. Mám ještě další 3 děti, sedmnáctiletého syna a sedmiletá dvojčátka. Měsíc po Kateřinky narození jsem na ně ale zůstala sama.

Kateřinka od svých jedenácti měsíců nosí sluchadla, zatím vůbec nemluví. Všechno také nasvědčuje tomu, že moje holčička trpí poruchou mozku. Mentálně je totiž na úrovni rok a půl starého dítěte. Čeká nás ještě několik vyšetření, která by nám měla odpovědět na otázku, jakou konkrétní poruchou Kateřinka trpí.

V září loňského roku nastoupila k mojí radosti do běžné školky. Je tak v kontaktu se zdravými dětmi, což podle odborníků napomáhá jejímu psychologickému vývoji. Ve školce tráví 4 hodiny denně a k dispozici má asistenta pedagoga.

Kateřinky foniatr nám nyní doporučil, že by bylo vhodné ji posílat i do školky pro sluchově postižené. Kombinace běžné a speciální školky by měla mít pozitivní vliv na Kateřinky stav. Ve speciální školce by se také naučila znakovou řeč. Když to nejde pusinkou, musí být schopná se dorozumět jinak. Slibuji si od toho i to, že jednou bude schopná lépe přijímat svůj hendikep.

Školka pro sluchově postižené je od našeho bydliště vzdálená 70 km. Není však v mých finančních ani časových možnostech Kateřinku do školky vozit. Proto bych chtěla poprosit o příspěvek na osobní asistenci při doprovázení mojí dcerky do školky. Aby měla někoho, kdo ji do školky odveze a pak mi ji zase přiveze domů. Všem moc děkuji.

Na pomoc dětem putuje vždy 100 %
částky, kterou darujete.

Aktuálně čekají na vaši pomoc

Vyberte kraj na mapě