Klárce a Drahušce na palandu

Obrázek příběhu
Přispívali jste na

palandu s matracemi a úložným prostorem; dar zajišťuje Maxmax.cz

Obrázek daru
Bc. Zuzana  Brabcová Kunčová
Patron příběhu

Bc. Zuzana Brabcová Kunčová

sociální pracovnice

Komentář patrona

Rodinu jsem poznala v azylovém domě, kde maminka se svými dcerami 1 rok bydlela. Jsem jejich klíčovou sociální pracovnicí. V průběhu ubytování u nás prodělala maminka infarkt. Poté byla dlouhou dobu v pracovní neschopnosti. Žádala si o invalidní důchod, ten jí byl ale zamítnut. Maminka by velmi chtěla pracovat, její zdravotní stav jí to však dlouho nedovoloval. Nyní chodí na rekvalifikační kurz a chtěla by si co nejdříve najít zaměstnání, alespoň na částečný úvazek. Klárce je nyní 8 let a navštěvuje 1. třídu základní školy. Na svůj věk je velmi samostatná a soběstačná. Ve škole má skvělé výsledky a domů nosí samé jedničky. Domácí úkoly si dělá převážně sama, bez pomoci. Ráda se dívá na pohádky a velmi jí jde tancování. Je také nesmírně tvořivá a zručná. Sama si například šije oblečky pro panenky a vytváří pro ně domečky. Spoustu času také tráví se svojí maminkou a snaží se jí pomáhat. Desetiletá Drahuška chodí do 4. třídy a je hodně sportovně nadaná. Nejvíce ji baví gymnastika a tanec, úspěchy slaví ale také ve volejbalu. Ve škole se snaží, občas ale nestíhá výuku jako ostatní děti. O to více času proto věnuje domácí přípravě. Rodina bydlí od 1. května v bytě pro osoby v nepříznivé sociální situaci. Maminka si ho však v tuto chvíli nemůže dovolit vybavit nábytkem. A protože je pro ni nejdůležitější, aby měly její dcery kde spát, rozhodla se požádat o pomoc s úhradou palandy pro Klárku a Drahušku.

Společně jsme vybrali
celou částku 6,967 Kč

Děkujeme všem!

Sdílet příběh:

Maminka vypráví příběh svých dcer, pro které se snaží vytvořit nový domov

Jsem maminkou pěti dcer a ráda bych vás poprosila o příspěvek na palandu pro dvě z nich, desetiletou Drahušku a osmiletou Klárku.

Začátkem května jsem se s děvčaty nastěhovala do bytu pro osoby v nepříznivé sociální situaci. Snažím se nám tam vytvořit opravdový domov, bohužel se mi to ale moc nedaří. Nemám totiž dostatek peněz na to, abych byt vybavila potřebným nábytkem.

Před naším přestěhováním jsme s dcerami rok bydlely v azylovém domě, kde nám moc pomohli. Bohužel jsem v té době dostala infarkt, který mě na dlouhou dobu vyřadil z pracovního procesu. Dnes už se naštěstí cítím lépe, takže bych ráda nastoupila do práce. Zanedlouho dokončím rekvalifikační kurz a věřím, že si rychle najdu zaměstnání. Zatím jsou mým jediným příjmem dávky hmotné nouze. Otec dvou starších dcer s námi není v kontaktu a alimenty neposílá. Otec mladších dcer je ve výkonu trestu a také jsem od něj neviděla ani korunu.

Nejdůležitější pro mě teď je, abych dětem vybavila pokojíček. Holky nejvíc postrádají postele, které jim ale sama koupit nedokážu. Klárka chodí do 1. třídy a Drahuška už je čtvrťák. Pro obě je tak moc důležité, aby do školy odcházely vyspané a plné energie. Proto vás moc prosím o pomoc.

Na pomoc dětem putuje vždy 100 %
částky, kterou darujete.

Aktuálně čekají na vaši pomoc

Vyberte kraj na mapě