Klárce na její vysněné studium

Obrázek příběhu
Přispívali jste na

školné na pedagogickém lyceu na školní rok 2019/2020

Obrázek daru
Bc. Iveta  Borovcová
Patron příběhu

Bc. Iveta Borovcová

sociální pracovnice

Komentář patrona

Klárku a její rodinu znám díky naší organizaci Rodinné Integrační Centrum z.s., ve kterém pracuji jako sociální pracovnice. Mimo jiné poskytujeme i sociální službu Raná péče pro rodiny s dětmi s poruchami autistického spektra a s poruchami komunikace a sociální interakce. S rodinou jsem tak začala spolupracovat díky nejmladšímu Míšovi, který se s autismem potýká. Neřešíme však pouze autismus, ale věnujeme se i dalším záležitostem. Klárka vyrůstá se třemi sourozenci. Jako jediná dívka mezi třemi bratry to nemá úplně jednoduché. Nejmladší bratr Ondra, kterému je 7 let, má diagnostikovaný autismus, ADHD a epilepsii. Desetiletý bratr Matěj má problémy v chování stejně jako nejstarší bratr Lukáš. Rodiče jsou v insolvenci, oba ale pracují a snaží se své děti podporovat v jejich zájmech i ve vzdělávání tak, jak jen to je možné. Díky tomu, že Klárka vyrůstá v prostředí velké rodiny, je nezbytné, aby i ona sama výrazně pomáhala rodičům v domácnosti a v péči o děti. Péče o mladší sourozence v ní probudila zájem o obor pedagogiky, který by dále chtěla studovat. Klárka absolvovala přijímací řízení na humanitní pedagogické lyceum, které úspěšně zvládla. Je však potřeba zaplatit školné, na které už rodiče nemají.

Společně jsme vybrali
celou částku 10,000 Kč

Děkujeme všem!

Sdílet příběh:

Příběh Klárky, která chce být učitelkou v mateřské škole

Patnáctiletá Klárka je šikovná slečna, kterou však trápí astma a potíže se štítnou žlázou. Dlouhé roky bere léky a je sledovaná na dětské neurologii a endokrinologii. To jí ale nebrání věnovat se tomu, co má úplně nejraději, a to jsou mažoretky. Poprvé viděla vystupovat mažoretky ve svých dvou letech a hned se dožadovala toho, že tohle hrozně nutně potřebuje také umět. A tak se z ní stala mažoretka, která si neskutečně užívá každé vystoupení. Rok od roku je však tento sport finančně náročnější. Zvyšují se pravidelné příspěvky i náklady na kostýmy.

Klárka bydlí s rodiči a třemi sourozenci v pronajatém bytě. I přesto, že maminka s tatínkem pracují, není jejich finanční situace nikterak veselá. Klárčin nejmladší sedmiletý bráška má navíc diagnostikovaný atypický autismus s ADHD, epilepsii a oční vadu. Vyžaduje tak více péče a pozornosti než jeho sourozenci. Navzdory tomu se rodiče snaží dopřát svým dětem vše, co potřebují. Šetří na různé volnočasové aktivity a kroužky, snaží se rozvíjet jejich talenty a dovednosti. Teď se ale nacházejí v situaci, kdy potřebují pomoc.

Klárka by měla v září nastoupit na pedagogické lyceum s humanitním zaměřením. Od malička touží po tom být učitelkou v mateřské škole, nikdy nic jiného dělat nechtěla. Pro rodiče však vyvstává problém, jak uhradit roční školné ve výši 10 000 korun, které nemají. A protože už jim žádná jiná možnost nezbývá, rozhodli se požádat o pomoc Patrona dětí.

Na pomoc dětem putuje vždy 100 %
částky, kterou darujete.

Aktuálně čekají na vaši pomoc

Vyberte kraj na mapě