Klárce na kroužek miniházené

Obrázek příběhu
Přispívali jste na

kroužek miniházené na rok

Obrázek daru
Renata  Trnková
Patron příběhu

Renata Trnková

sociální pracovnice

Komentář patrona

Klárku znám od jejích 4 let. Poprvé jsme se potkaly v době, kdy její maminka potřebovala řešit bydlení a byla jí poskytnuta sociální služba v azylovém domě, kde jsem pracovala jako sociální pracovnice. Během změn v jejich životě jsem jim byla stále na blízku. I nyní se setkáváme, protože bydlí v sociálním bytě našeho města a já jim pomáhám v rámci sociálního poradenství. Klárku tak vidím vyrůstat a řekla bych, že máme hezký přátelský vztah. Stává se z ní slečna, v její osobnosti ale stále převládá živelný temperament. S podporou maminky přebytek energie uvolňuje při různých pohybových aktivitách. Pravidelně dochází do jednoho místního fotbalového klubu a nově touží být platnou hráčkou v miniházené. S tímto sportem se seznámila při maminčině brigádě. Maminka totiž chodí uklízet do tělocvičny, kde probíhají tréninky, ke kterým se Klárka mohla příležitostně připojit. Většinou ale sedí opodál a podává míče. Klárka žije jen s maminkou, která má zdravotní omezení s přiznaným invalidním důchodem 2. stupně, a dlouhodobě se jí nedaří najít stálé zaměstnání. Její zdravotní stav ji po těžké autonehodě z důvodu bolestí limituje. Rodina tak má omezený finanční rozpočet. Pobírají dávky hmotné nouze. Klárka dostává od své maminky i svých již dospělých sourozenců spoustu lásky. Maminka se jí také snaží dopřát různé školní i mimoškolní aktivity, na kroužek miniházené, o kterém Klárka sní nejvíc, ale peníze nezbývají. A protože chce maminka své dceři splnit její největší přání, obrací se s mojí podporou na Patrona dětí.

Společně jsme vybrali
celou částku 2,500 Kč

Děkujeme všem!

Sdílet příběh:

Maminka samoživitelka vypráví příběh své dcerky

Jsem maminkou desetileté Klárky, která moc rád sportuje. Pravidelně navštěvuje kroužek fotbalu a v rámci školy se zúčastňuje různých pohybových her. Nejraději by ale hrála miniházenou, na kterou se chodí dívat. Při téměř každém tréninku sedí na lavičce, zaujatě sleduje, jak děvčata hrají, a když jim uteče míč, ráda jim ho podá. Jako divák také nevynechá jediný zápas.

Moc ráda bych jí umožnila do kroužku docházet, smutnou pravdou ale je, že jí ho bohužel nemůžu zaplatit. Po závažné autonehodě mi zůstaly trvalé následky a byl mi přiznán invalidní důchod 2. stupně. Chodím si přivydělávat uklízením, přesto ale na kroužek peníze nenašetřím.

Není pro mě snadné říct si o pomoc, pro svoji holčičku ale udělám všechno na světě. Jsem ráda, že chce Klárka svůj volný čas trávit sportem a ne sezením doma u televize. Abych ji v tom ale mohla více podpořit, potřebuji vaši pomoc.

Na pomoc dětem putuje vždy 100 %
částky, kterou darujete.

Aktuálně čekají na vaši pomoc

Vyberte kraj na mapě