Klárce a Terezce na lepší bydlení

Obrázek příběhu
Přispívali jste na

kauci a první nájem v městském bytě

Obrázek daru
Mgr. Andrea  Šefrnová
Patron příběhu

Mgr. Andrea Šefrnová

pracovnice OSPOD

Komentář patrona

S rodinou Klárky a Terezky spolupracuji teprve krátce, a to v rámci sociálně-aktivizační služby pro rodiny s dětmi. Maminka se s dcerami dostala do tíživé životní situace a vyhledala naši pomoc. Trápí ji současné bydlení na ubytovně, chtěla by svým dcerám dopřát stabilní prostředí vhodné pro jejich zdravý růst a vývoj. Do této situace se dostala po rozvodu s otcem dětí, kdy přišla o veškeré prostředky. Maminka je zaměstnaná a dělá pro své dcery maximum. Z výplaty se jí však strhávají peníze na dluhy, které vznikly v manželství, a vzhledem k potřebám svých dcer nedokáže ušetřit dostatek peněz na kauci. Samotný nájem menšího bytu již bude schopná platit z výplaty sama. Touto cestou bych jim proto ráda pomohla vymanit se z nevhodného prostředí.

Tento příběh byl bohužel zrušen. Dary se ale nikde neztratily. Podpořili jste jimi jiné dětské příběhy. Děkujeme!

Sdílet příběh:

Příběh, jak ho napsal osud

Jsem rozvedenou matkou patnáctileté Klárky, která chodí do 8. třídy, a desetileté Terezky, šikovné žákyně 4. třídy. Holky jsou mojí radostí, ale kvůli tíživé finanční situaci jim nemůžu mnoho věcí dopřát.

Jsou to už dva roky, co jsem se rozvedla s jejich otcem a zůstala bez jakýchkoli finančních prostředků. Po rozvodu soud stanovil střídavou péči, ale ta fungovala jen zpočátku. Od května roku 2016 si otec dcery nevzal na více než jedno odpoledne v měsíci. Veškerá péče o ně je tedy na mně. Otec slibuje, že jakmile se přestěhuje do většího bytu, bude střídavá péče opět fungovat. To však slibuje už dva roky.

Bezprostředně po rozvodu jsme byly nuceny žít v azylovém domě, ale po nějaké době jsme se přestěhovaly na ubytovnu, kde bydlíme dodnes. K dispozici máme pouze jednu místnost, což není pro zdravý vývoj mých dcer ideální. Děti na ubytovně nemají klid na učení, prostor na to, aby měly soukromí a mohly se individuálně rozvíjet.

Mám stálou práci, ale za dobu trvání manželství vznikly dluhy. Polovinu všech pohledávek teď musím splácet. Z toho, co mi zbude, se dcerkám snažím vytvořit vhodné prostředí pro život, ale problém lepšího bydlení sama vyřešit nedokážu. Z mých příjmů bohužel nedokážu našetřit na kauci k pronájmu bytu. Proto touto cestou prosím o příspěvek na kauci na byt, abych dcerám mohla zajistit odpovídající bydlení. A aby si své dětství nespojovaly pouze s životem na ubytovně.

Na pomoc dětem putuje vždy 100 %
částky, kterou darujete.

Aktuálně čekají na vaši pomoc

Vyberte kraj na mapě