Klárka potřebuje speciální neurorehabilitaci

Obrázek příběhu
Přispívali jste na

neurorehabilitaci - metodu TheraSuit; zajišťuje Rehabilitační centrum Hlučín (stacionář)

Obrázek daru
Mgr. Zuzana Kašová
Patron příběhu

Mgr. Zuzana Kašová

sociální pracovnice

Komentář patrona

Klárka je čtyřletá velmi drobná holčička s poruchou růstu, příjmu potravy a opožděným vývojem. V současné době navštěvuje dětský denní stacionář, kde se mnou absolvuje denní rehabilitace. Dívenka bydlí na vesnici společně s rodiči, babičkou a dědečkem. Tatínek pracuje jako dělník, maminka byla do tří let věku Klárky doma, věnovala se jí. Loni si našla práci jako prodavačka. Protože oba rodiče pracují, tak jim s péčí o Klárku nyní vypomáhají prarodiče.

Společně jsme vybrali
celou částku 17,500 Kč

Děkujeme všem!

Sdílet příběh:

Čtyřleté Klárce pomůže speciální rehabilitace

Klárka přišla na svět v termínu, ale od narození neprospívala, jak by měla. Od jejích miminkovských let jsme s ní proto cvičili Vojtovu metodu, po dosažení prvního roku s ní docházíme ambulantně do denního stacionáře. Její stav byl zpočátku špatný, při nástupu do stacionáře jen ležela a nedokonale se otáčela na strany.

Díky Vojtovo metodě a cvičení začala pomalu lézt, zvládla se pak i posadit a postavit se. Od 22. měsíce udělala své první nejisté krůčky. Teď jsou jí čtyři roky, ale v chůzi je stále nejistá, chodí po špičkách s vadným držením těla a plochou nohou.

Klárka má ráda zvířátka, knížky o nich, je hodně živá, aktivní, pořád si s něčím hraje, pobíhá, je ráda venku, je to akční děvčátko. Kvůli nedostatku růstového hormonu, který jí denně aplikujeme injekcemi, vypadá a vývojem připomíná spíše dvouleté dítě.

Na speciální metodu TheraSuit bohužel nemáme dostatek finančních prostředků a zdravotní pojišťovna ji neproplácí. Ze svých úspor jsme schopni pokrýt pouze část této terapie.

Pokud se podaří získat za pomoci dobrých lidí pro naši dcerku uvedenou speciální neurorehabilitaci, umožní jí rozhýbat tu část mozku, která v tuto chvíli nepracuje, jak má.

Na pomoc dětem putuje vždy 100 %
částky, kterou darujete.

Aktuálně čekají na vaši pomoc

Vyberte kraj na mapě