Klaudince na hiporehabilitační pobyt

Obrázek příběhu
Přispívali jste na

hiporehabilitační pobyt spojený s logopedií; poskytne Horticon, z.s.

Obrázek daru
Petra Jungmannová
Patron příběhu

Petra Jungmannová

rodinná přítelkyně

Komentář patrona

S dětmi a jejich rodiči se znám z lázní. Vlastně úplně poprvé jsem se s jejich maminkou potkala na sociální síti, následně jsme se zcela náhodou všichni potkali v lázních, kde naše děti absolvovaly léčbu. Jde celkem o tři děti - šestiletá dvojčata Valinku a Klaudinku a jejich dvouletého brášku Floriánka. Všechny děti mají svalovou hypotonii a ADHD (tedy přesně řečeno - u Floriánka je zatím "jen" podezření), holky mají vývojovou dysfázii, jedna z nich k tomu ještě obsedantně kompulzivní poruchu. Existuje několik možností, jak dětem se shora jmenovanými handicapy pomoci. Jednou z nich je hiporehabilitační pobyt spojený s logopedií. Rodina už takovýto pobyt v minulosti absolvovala a dětem hodně pomohl. V současnosti ale hradí plno jiných aktivit, které také dětem pomáhají, a na úhradu pobytu už zkrátka nezbývají finance. Proto jsem se nabídla jako patron jejich příběhu. Hiporehabilitace má přímý vliv na stránku tělesnou, psychickou i mentální. Hypotonickým dětem pomáhá s posílením všech svalů, vede k lepší rovnováze tělesné i duševní. Léčivý efekt kontaktu s koněm je, myslím, všeobecně znám, vede též k celkovému zklidnění, ale i lepší socializaci. Spojení s kvalitní logopedickou péčí je pro tyto děti ideální.

Společně jsme vybrali
celou částku 9,800 Kč

Děkujeme všem!

Sdílet příběh:

Klaudince by pomohla léčba s koňmi. Podaří se to?

Klaudinka se narodila ve 35. týdnu těhotenství komplikovaným porodem. Ve dvou a půl letech se začala chovat jinak než stejně staré děti. Neustále utíkala, padala. Nemluvila a zajímala se o jiné věci.

Ukázalo se, že dívenka trpí svalovou hypotonií, vývojovou dysfázií a ADHD. Svalová hypotonie je snížené svalové napětí, což znamená, že mozek nevysílá svalům správné signály a svaly jsou oslabené, což může mít za důsledek poruchu rovnováhy, vadné držení těla, logopedické problémy. Vývojová dysfázie je porucha komunikace, při níž děti obtížně chápou slova a mají problémy s "překlopením" myšlenek do slov. ADHD je hyperaktivita spojená s poruchou pozornosti.

Se všemi těmito problémy dokáže hiporehabilitace a logopedie velmi pomoci a jejich projevy zmírňovat.

Klaudinka má ke zmíněným diagnózám ještě obsedantně kompulzivní poruchu, ta je zákeřná v tom, že její nositel trpí strachem z věcí, které se běžnému člověku mohou zdát iracionální. V případě Klaudie jde o strach z bacilů, bolení bříška, zvracení. Tyto úzkosti jsou natolik svazující, že někdy není kvůli nim schopna třeba usnout.

Možnost absolvování zmíněného pobytu by jí pomohla se zlepšením řeči, zpevněním svalů i s psychickým stavem.

Na pomoc dětem putuje vždy 100 %
částky, kterou darujete.

Aktuálně čekají na vaši pomoc

Vyberte kraj na mapě