Klidnější mysl pro autistu Vládíka

Obrázek příběhu
Přispívali jste na

zátěžovou vestu a ruční masážní přístroj; dar zajišťuje Mall.cz a Senza-shop.cz

Obrázek daru
Bc. Zdenka  Hyttichová
Patron příběhu

Bc. Zdenka Hyttichová

Vládíkova ergoterapeutka

Komentář patrona

Vládíka jsem poznala na klinice, kde pracuji jako ergoterapeutka. Vládík má diagnostikovaný dětský autismus, který zasahuje do běžného fungování celé rodiny. Maminka se ze všech sil snaží, aby byl Vládík spokojený, jsou ale chvíle, kdy je i ona bezradná. Vládík totiž bývá často neklidný a nepozorný a mamince se nedaří ho utišit. V takových chvílích výborně funguje zátěžová vesta a ruční masážní přístroj. Díky těmto pomůckám je Vládík nejen klidnější, ale také udrží déle pozornost. Maminka si však nemůže vestu ani masážní přístroj finančně dovolit.

Společně jsme vybrali
celou částku 3,080 Kč

Děkujeme všem!

Sdílet příběh:

Příběh Vládíka, který potřebuje zklidnit svoji neklidnou mysl

Jako miminko byl Vládík hodně nemocný. V prvním roce života si prošel těžkou infekcí ledvin v kombinaci se střevní infekcí a musel strávit nějaký čas v nemocnici. Když přišel čas na první očkování, vědomě jsem to odkládala. Měla jsem pocit, že je Vládík po všech nemocech příliš slabý a že mu očkování jenom přitíží. Nakonec jsem se ale nechala přesvědčit a Vládík tak začal dostávat pravidelné dávky vakcíny. Krátce po očkování však „ztratil“ svá první slůvka a začal se chovat způsobem, kterému jsem nerozuměla. Diagnóza dětského autismu na sebe nenechala dlouho čekat.

Dnes je Vládík už šestiletý kluk, který ušel velký kus cesty. Hodně spolu pracujeme na rozvoji řeči i sociálních dovedností, a to zejména na logopedii a v Centru Terapie Autismu. A výsledky se dostavují. Do školy Vládík sice ještě nepůjde, už se ale naučil hodně slov.

Stále ho bohužel trápí senzomotorická koordinace a zvýšená senzitivita, která se projevuje tím, že je přespříliš citlivý a při terapiích hodně nervózní. Když jsem ho však jednou během sezení u terapeutky zabalila do zátěžové vesty, byl hned o poznání klidnější. Lépe se soustředil a byl uvolněnější. Vládíka také zneklidňují i sebekratší přejezdy a cestování. Někdy trvá hodiny, než se mi podaří ho uklidnit. Výbornou pomůckou, která v takové chvíli pomáhá, je ruční masážní přístroj. Vládík si ho vyzkoušel a skvěle fungoval.

Pro mě jako rodiče je hrozné, když se dívám na své dítě, které se bojí a je neklidné, a přitom vím, že mu nedokáži pomoci. Zároveň je mi smutno z toho, že vím, že existuje zátěžová vesta a masážní přístroj, které fungují, ale finančně si je nemůžu dovolit. A protože pro své dítě udělám cokoli na světě, prosím vás o pomoc právě s pořízením těchto pomůcek. S klidnější myslí se toho Vládík více naučí a bude šťastnější. Předem vám všem moc děkuji.

Na pomoc dětem putuje vždy 100 %
částky, kterou darujete.

Aktuálně čekají na vaši pomoc

Vyberte kraj na mapě