Klidný a bezpečný domov pro Domču a Elišku

Obrázek příběhu
Přispívali jste na

kauci na bydlení

Obrázek daru
Mgr. Barbora  Přistálová
Patron příběhu

Mgr. Barbora Přistálová

sociální pracovnice

Komentář patrona

Jsem sociální pracovnice neziskové organizace Eurotopia.cz, o.p.s. Maminka Domči a Elišky mě asi před půl rokem oslovila s žádostí o pomoc. Společně s dětmi bydlí v dětském centru, protože její přítel, se kterým má malou Elišku, nezvládl svou závislost na drogách a přestal rodinu finančně zabezpečovat. Dnes už s ním není v kontaktu, protože byl agresivní na ni i na děti. Maminčina situace není snadná. V dětském centru se ocitla zcela bez prostředků, a protože má malá Eliška teprve půl roku a potřebuje její péči, nemůže jít pracovat. Z toho mála, co dostává na příspěvcích, není schopná nic ušetřit. V dětském centru ale mohou zůstat jen do konce září, pak pravděpodobně poputují do azylového domu. I tam však mohou žít jen po omezený čas. Aby se maminka mohla opět postavit na vlastní nohy a zajistit svým dětem nový domov, potřebuje pomoc. Proto se s mojí podporou obrací na dárce Patrona dětí s prosbou o finanční příspěvek na kauci na byt.

Celou částku se bohužel nepodařilo vybrat. Dary se ale nikde neztratily, podpořili jste jimi jiné dětské příběhy. Děkujeme!

Sdílet příběh:

Maminka samoživitelka hledá nový domov pro své děti

Jsem maminkou dvou krásných dětí, šestiletého Domči a půlroční Elišky. Už 6 měsíců spolu bydlíme v dětském centru, odkud ale budeme muset koncem září odejít. Pravděpodobně se přemístíme do azylového domu, protože jiná varianta pro nás zatím není.

Chtěla bych svým dětem dopřát klidný a bezpečný domov, protože jsem ale na všechno sama, nedokážu našetřit na kauci, bez které mi byt nikdo nepronajme. Moje situace ale nebyla vždycky tak obtížná. Bydlela jsem s partnerem, tatínkem mojí Elišky, jenže ten se rozhodl, že jsou pro něj drogy důležitější než my. Dnes s ním nejsem vůbec v kontaktu. Další ránou pro mě bylo zjištění, že je Eliška vlivem předčasného narození vývojově opožděná. Každý den s ní cvičím podle Vojtovy metody a ještě ji to bude stát hodně dřiny, aby své vrstevníky dohnala. Je ale moc šikovná a věřím, že to spolu zvládneme.

Nejvíce ze všeho mě děsí, že bych s dětmi neměla kam jít a přišla o ně. Jsou pro mě vším. Pokud by se mi podařilo najít pro nás byt, měsíční nájem splácet dokážu. Problémem je ale kauce, na kterou prostě nemám z čeho ušetřit. A protože už nevím kudy kam, obracím se s žádostí o příspěvek na vás. Jste mojí poslední nadějí.

Na pomoc dětem putuje vždy 100 %
částky, kterou darujete.

Aktuálně čekají na vaši pomoc

Vyberte kraj na mapě