společně za
lepší dětství

Znáte dítě, které potřebuje pomoci?
Požádejte o pomoc.

+
Moje zóna

Klidný a bezpečný domov pro Domču a Elišku

Přispívali jste na

kauci na bydlení

Mgr. Barbora  Přistálová
Patron příběhu

Mgr. Barbora Přistálová

sociální pracovnice

Komentář patrona

Jsem sociální pracovnice neziskové organizace Eurotopia.cz, o.p.s. Maminka Domči a Elišky mě asi před půl rokem oslovila s žádostí o pomoc. Společně s dětmi bydlí v dětském centru, protože její přítel, se kterým má malou Elišku, nezvládl svou závislost na drogách a přestal rodinu finančně zabezpečovat. Dnes už s ním není v kontaktu, protože byl agresivní na ni i na děti. Maminčina situace není snadná. V dětském centru se ocitla zcela bez prostředků, a protože má malá Eliška teprve půl roku a potřebuje její péči, nemůže jít pracovat. Z toho mála, co dostává na příspěvcích, není schopná nic ušetřit. V dětském centru ale mohou zůstat jen do konce září, pak pravděpodobně poputují do azylového domu. I tam však mohou žít jen po omezený čas. Aby se maminka mohla opět postavit na vlastní nohy a zajistit svým dětem nový domov, potřebuje pomoc. Proto se s mojí podporou obrací na dárce Patrona dětí s prosbou o finanční příspěvek na kauci na byt.

Celou částku se bohužel nepodařilo vybrat. Dary se ale nikde neztratily, podpořili jste jimi jiné dětské příběhy. Děkujeme!

Sdílet příběh:

Maminka samoživitelka hledá nový domov pro své děti

Jsem maminkou dvou krásných dětí, šestiletého Domči a půlroční Elišky. Už 6 měsíců spolu bydlíme v dětském centru, odkud ale budeme muset koncem září odejít. Pravděpodobně se přemístíme do azylového domu, protože jiná varianta pro nás zatím není.

Chtěla bych svým dětem dopřát klidný a bezpečný domov, protože jsem ale na všechno sama, nedokážu našetřit na kauci, bez které mi byt nikdo nepronajme. Moje situace ale nebyla vždycky tak obtížná. Bydlela jsem s partnerem, tatínkem mojí Elišky, jenže ten se rozhodl, že jsou pro něj drogy důležitější než my. Dnes s ním nejsem vůbec v kontaktu. Další ránou pro mě bylo zjištění, že je Eliška vlivem předčasného narození vývojově opožděná. Každý den s ní cvičím podle Vojtovy metody a ještě ji to bude stát hodně dřiny, aby své vrstevníky dohnala. Je ale moc šikovná a věřím, že to spolu zvládneme.

Nejvíce ze všeho mě děsí, že bych s dětmi neměla kam jít a přišla o ně. Jsou pro mě vším. Pokud by se mi podařilo najít pro nás byt, měsíční nájem splácet dokážu. Problémem je ale kauce, na kterou prostě nemám z čeho ušetřit. A protože už nevím kudy kam, obracím se s žádostí o příspěvek na vás. Jste mojí poslední nadějí.

Na pomoc dětem putuje vždy 100 %
částky, kterou darujete.

Vždy vám pošleme zprávu, až dar předáme dítěti.

Aktuálně čekají na vaši pomoc

Vyberte kraj na mapě